Jak przypomina portal "Super Express", od kilku miesięcy mierzymy się z rekordowo wysoką inflacją, która daje się we znaki wszystkim. Grupą szczególnie dotkniętą skutkami drożyzny są seniorzy, którzy już wcześniej mieli problem z dopięciem domowego budżetu. Na swoją sytuację uskarża się także były prezydent Lech Wałęsa, który w jednym z wywiadów zdradził, jakie świadczenie dostaje i co dzieje się z jego pieniędzmi.

Ile emerytury dostaje Lech Wałęsa?

Lech Wałęsa nie ukrywa, że emerytura, jaką otrzymuje, wynosi od 11 do nawet 13 tysięcy złotych netto. Dla wielu seniorów jest to kwota, o jakiej mogą tylko pomarzyć. Część z nich dostaje przez rok tyle, ile Wałęsa otrzymuje co miesiąc. Jednak dla byłego prezydenta, kwota ta nie wydaje się szczególnie duża.

"Od lat emerytura mi nie rośnie, a podwyżki jakoś omijają" - powiedział Wałęsa w rozmowie z portalem "O2". Legendarny przywódca "Solidarności" przyznał, że to on utrzymuje dom, choć to jego żona zarządza domowym budżetem. To Danuta Wałęsa robi zakupy, za co były prezydent jest jej wdzięczny, bo dzięki temu nie musi "oglądać tych kolosalnych kwota za produkty".

Lech Wałęsa / YouTube: Onet News
Lech Wałęsa / YouTube: Onet News
Lech Wałęsa / YouTube @Onet News

Mimo to, były prezydent dostrzega drożyznę na swoim talerzu. "Produkty są drogie, więc dostaję znacznie mniejsze porcje do zjedzenia na śniadania, obiady i kolacje. Nie jestem z tego zadowolony" - stwierdził, obarczając za obecną sytuację obóz Zjednoczonej Prawicy, który sprawuje obecnie władzę.

Lech Wałęsa nie planuje wakacji

We wspomnianym wywiadzie Lech Wałęsa stwierdził, że nie planuje w tym roku wakacyjnego wyjazdu. Jak sam przyznał, nie wynika to wcale z szalejącej drożyzny, ale z jego wieku. Były prezydent stwierdził, że nie ma już, co robić w czasie wakacyjnych wyjazdów.

"Myślami wędruję gdzie indziej. Rozważam nad różnymi rzeczami, włącznie ze śmiercią" - dodał prezydent.

Lech Wałęsa/ YouTube @Super Express
Lech Wałęsa/ YouTube @Super Express
Lech Wałęsa/YouTube @Super Express

Co sądzicie o słwach Lecha Wałęsy?

To też może cię zainteresować: Krzysztof Jackowski z kolejną wizją. Tym razem nawiązuje do przepowiedni znanego wieszcza. O czym mowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Finał czwartej edycji "The Voice Senior" już za nami. Zwycięzca jasno powiedział o tym, czego chce

O tym się mówi: Dagmara z "Królowych życia" poróżniła internautki. O co poszło tym razem