Jak przypomina portal "Pomponik", sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek żyła cała Polska. Do tej pory nie udało się ustalić, co stało się z nastolatką, która zaginęła w drodze do domu. W trakcie trwających 13 lat poszukiwań nie udało się ostatecznie wyjaśnić zagadki zniknięcia dziewczyny. Wokół sprawy narosło wiele teorii. Czy znajomi zaginionej wiedzą, co się z nią stało? Ich wpisy na to wskazują. Poznajcie szczegóły!

To już 13 lat!

W tym roku minie 13 lat od momentu zaginięcia Iwony Wieczorek. Choć sprawą zajmowało się wielu śledczych, do tej pory nie udało się im rozwiązać zagadki jej zniknięcia. Obecnie o sprawie znów mówi się więcej. Wszystko za sprawą zatrzymań, jakich dokonali w sprawie funkcjonariusze krakowskiego "Archiwum X".

W grudniu 2022 roku prowadzący sprawę śledczy, rozpoczęli przeszukania w okolicach Zatoki Sztuki. Jak wskazywała osoba związana ze śledztwem w rozmowie z dziennikarzami stacji TVN24, na miejscu doszło do zabezpieczenia śladów biologicznych, których liczba liczona jest "w setkach, a nawet w tysiącach".

Iwona Wieczorek/Youtube @Lampart Group S.A.
Iwona Wieczorek/Youtube @Lampart Group S.A.
Iwona Wieczorek/Youtube @Lampart Group S.A.

Czy znajomi znali prawdę?

W sieci pojawiło się wiele teorii dotyczących tego, co stało się z Iwoną Wieczorek. Po latach wrócono do wpisów, jakie zaczęły pojawiać się w sieci po zaginięciu nastolatki. Jeden ze wpisów zdradzał szczegóły zaginięcia nastolatki.

"Moja przyjaciółka zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca. Bawiła się ze znajomymi na imprezie w Sopocie, niedaleko Monte Cassino, później odłączyła się od nich. Zadzwoniła o czwartej nad ranem do swojej koleżanki, prosząc o nocleg, jednak połączenie zostało nagle przerwane. Od tamtej pory nikt nie ma kontaktu z Iwoną" - można było w nim przeczytać.

W kolejnych wpisach przytaczano nieoficjalne zeznania świadków, którzy mieli rzekomo widzieć, jak młoda dziewczyna ucieka przed obcym mężczyzną. Relacjonowano, że policja podejrzewa, że Iwona Wieczorek została porwana i wywieziona z Polski do agencji towarzyskich.

Policja badała ten wątek, ale dość szybko uznano go za ślepy trop w sprawie. Jeden z policjantów, który przed laty zajmował się tą sprawą, stwierdził, że w zaginięcie Iwony Wieczorek nie mogli być zaangażowani jej znajomi. Marek Dyjasz przekonywał, że osoby w wieku 20-25 lat nie byliby w stanie zatrzeć w tak doskonały sposób śladów swojej zbrodni.

Iwona Wieczorek/YouTube @TVP Info
Iwona Wieczorek/YouTube @TVP Info
Iwona Wieczorek/YouTube @TVP Info

Myślicie, że uda się kiedyś rozwiązać zagadkę zniknięcia Iwony Wieczorek?

To też może cię zainteresować: Szczere wyznanie Małgorzaty Sochy. Okazuje się, że działalność w sieci jest nieodłącznym elementem jej życia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Partner znanej aktorki odniósł sukces w walce MMA. Co na to Agnieszka Włodarczyk

O tym się mówi: Syn Violetty Villas nie zamierza odpuścić. Poszedł do sądu, by walczyć o godne upamiętnienie swojej matki