Jak przypomina portal "Pomponik", Maciej Orłoś związany był z Telewizją Polską przez ćwierć wieku. Dziś nie utożsamia się już ze stacją, a nawet otwarcie krytykuje poczynania swojego dawnego pracodawcy. Ostatnio postanowił podzielić się z internautami swoją opinią na temat poziomu materiałów, jakie pojawiają się na antenie TVP.

Maciej Orłoś i TVP

Maciej Orłoś przez ćwierć wieku współpracował z TVP. Wielu widzów pamięta go m.in. z prowadzenia programu "Telexpress". Po objęciu władzy przez obóz Zjednoczonej Prawicy w Telewizji Polskiej zaczęły się zmiany, z którymi Orłoś nie chciał być utożsamiany. Postanowił odejść.

W jednym z wywiadów zdradził kulisy swojego odejścia z TVP. Zaprzeczył pojawiającym się plotkom, że został zwolniony ze stacji, zdradzając, że odejście było jego prywatną decyzją. Podkreślił, że nie zamierzał firmować swoją twarzą stacji, która manipuluje przekazem i nic nie robi sobie z etyki dziennikarskiej.

Maciej Orłoś/YouTube @ W moim stylu Magda Mołek
Maciej Orłoś/YouTube @ W moim stylu Magda Mołek
Maciej Orłoś/YouTube @ W moim stylu Magda Mołek

Maciej Orłoś mocno krytykuje TVP

Maciej Orłoś nie zostawił suchej nitki na TVP za czas, jaki w głównym wydaniu "Wiadomości" poświęcono 31. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oglądający główny serwis informacyjny o największej zbiórce charytatywnej w naszym kraju słuchali zaledwie przez 13 sekund!

"13 sekund! To rekord! Tyle czasu "Wiadomości" poświeciły wczoraj na WOŚP. Prowadząca poinformowała, że trwa 31. finał oraz jaki jest cel. Materiału filmowego nie było. To jest mistrzostwo świata w kategorii rzetelność dziennikarska" - napisał w mediach społecznościowych Orłoś.

Część internautów starała się bronić publicznego nadawcy, wskazując, że 31. finał WOŚP został bardzo szeroko omówiony w innych stacjach telewizyjnych. Taki argument nie był jednak w stanie przekonać Orłosia do zmiany zdania. Nazwał go nawet "argumentem od czapy".

Zgadzacie się z Maciejem Orłosiem?

To też może cię zainteresować: Wielkie zmiany w życiu Piotra Cugowskiego. Muzyk jest szczęśliwie zakochany

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Przez pewien czas stroniła od kamer. Co się działo z Marią Niklińską

O tym się mówi: O Danucie Holeckiej znów zrobiło się głośno. Nagranie z dziennikarką, która mówi o Jerzym Owsiaku, podbija sieć