Jak podaje portal "Super Express", wraz z nadejściem 2023 roku weszła w życie rozszerzona definicja odbiorcy uprawnionego do skorzystania z ceny za energię elektryczną w maksymalnej wysokości 785 zł/MWh. Dzięki tym zmianom z niższej ceny za prąd będzie mogło skorzystać więcej osób, w tym m.in. najemcy lokali. Niezbędne jest jednak złożenie odpowiedniego oświadczenia. Zostało już na to tylko kilka dni.

Maksymalna cena za energię elektryczną

Wprowadzenie mechanizmu ceny maksymalnej za energię elektryczną ma być wsparciem dla małych i średnich przedsiębiorstw, jednostek samorządu terytorialnego, a także grupą tzw. podmiotów wrażliwych, którzy mają podpisane umowy ze sprzedawcami energii.

Z dniem 1 stycznia grupa ta, powiększyła się również o osoby, które wynajmują lokale i nie mają bezpośredniej umowy z dostawcami energii elektrycznej. Aby osoba korzystająca w wynajmowanym lokalu z energii elektrycznej mogła skorzystać z mechanizmu ceny maksymalnej, konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku.

Licznik zużycia energii elektrycznej/YouTube @TeoriaElektryki
Licznik zużycia energii elektrycznej/YouTube @TeoriaElektryki
Licznik zużycia energii elektrycznej/YouTube @TeoriaElektryki

Owym dokumentem jest oświadczenie wynajmującego dany lokal od osoby będącej właścicielem lokalu i stroną umowy z podmiotem dostarczającym prąd.

Tego terminu trzeba pilnować

Oświadczenie powinno zostać złożone do ostatniego dnia stycznia. Dokument należy dostarczyć do dostawcy energii, z którym została podpisana umowa kompleksowa. Można to zrobić zarówno tradycyjnie w formie papierowej, jak i drogą elektroniczną.

Wzór wniosku można znaleźć na stronie internetowej resortu klimatu. Brak złożenia wniosku będzie oznaczał akceptację wyższych stawek za prąd.

Energia eleketryczna/YouTube @Teoria Elektryki
Energia eleketryczna/YouTube @Teoria Elektryki
Energia eleketryczna/YouTube @Teoria Elektryki

Jak oceniacie rozwiązanie?

To też może cię zainteresować: Kraje Zachodu już borykają się z brakiem jajek. Czy i Polsce przyjdzie borykać się z podobnym problemem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Teściowa zaprosiła nas na weekend. "Twoje dzieci doprowadzają nas do szału!", krzyczała następnego dnia i kazała wyjść

O tym się mówi: Nie milkną echa internetowego wpisu pewnego duchownego. Jego opinia na temat rozwodów wywołała w sieci prawdziwą burzę