Jak przypomina portal "Super Express", prezydent Andrzej Duda przebywa obecnie na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Jak sam zapewnia, stara się wykorzystywać swoją obecność na wydarzeniu, do propagowania Polski i polskiej polityki wśród uczestników forum. Przy okazji prezydent Duda popisał się znajomością języków. Sala wybuchnęła śmiechem.

Andrzej Duda na Forum Ekonomicznym w Davos

Prezydent Andrzej Duda jest jednym z przywódców, którzy niezwykle aktywnie wspierają naszych wschodnich sąsiadów, którzy mierzą się z rosyjską agresją. Duda nie raz pojawiał się na ogarniętej wojną Ukrainie i spotykał z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. Sam ukraiński przywódca podkreślał, jak wielką rolę odgrywa nie tylko Duda, ale i wszyscy Polacy.

Prezydent Duda jest orędownikiem sprawy ukraińskiej także w trakcie trwającego Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Dziennikarze chętnie pytają o relację polskiego i ukraińskiego prezydenta. Andrzej Duda zdradził między innymi, w jakim języku rozmawia z Zełenskim.

Spotkanie Wołodymyra Zełenskiego i Andrzeja Dudy/YouTube @ Prezydent RP Andrzej Duda
Spotkanie Wołodymyra Zełenskiego i Andrzeja Dudy/YouTube @ Prezydent RP Andrzej Duda
Spotkanie Wołodymyra Zełenskiego i Andrzeja Dudy/YouTube @ Prezydent RP Andrzej Duda

Te słowa prezydenta Dudy wywołały śmiech

"Bardzo często, kiedy rozmawiam z panem prezydentem Wołodymyrem Zełenskim, on mówi po ukraińsku, a ja mówię po polsku i rozumiemy się, especially this moment, when we have to decide where should go russkij wojennyj korabl" - odpowiedział prezydent Duda.

Ostatnia część wypowiedzi polskiego przywódcy można przetłumaczyć "szczególnie w tym momencie, kiedy musimy zdecydować, gdzie powinien pójść rosyjski okręt wojenny". Jest to nawiązanie do legendarnej już odpowiedzi ukraińskich obrońców Wyspy Węży na atak Rosjan. Uśmiech pojawił się także na twarzy polskiego przywódcy.

Co sądzicie o słowach prezydenta Dudy?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Moja teściowa zostawiła u nas babcię i kazała się nią zająć. To na zawsze zmieniło nasze życie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Igor Krawczyk walczy nie tylko o połowę majątku po ojcu. Chciałby też praw do tantiem. Tu pojawia się problem

O tym się mówi: Dobra wiadomość dla seniorów. Ich świadczenia wzrosną bardziej niż się spodziewano. Waloryzacja to nie wszystko. Na co jeszcze mogą liczyć emeryci