Jak przypomina portal "Super Express", jakiś czas temu Platforma Obywatelska wystąpiła o objęcie ochroną przez funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa lidera tej formacji, byłego premiera Donalda Tuska. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji pozytywnie rozpatrzył wniosek i politykowi przyznano ochronę. Wszystko w związku z realnym zagrożeniem bezpieczeństwa Tuska i gróźb, jakie kierowane są pod jego adresem. Nieoficjalnie ustalono, kto ma być największym zagrożeniem dla polityka.

To on groził Donaldowi Tuskowi

Donalda Tuska objęto ochroną funkcjonariuszy SOP-u. Wszystko ze względu na groźby wobec byłego premiera, które zdaniem policji, są realnym zagrożeniem. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że sprawa może mieć związek z wydarzeniami z początku 2019 roku.

Niedługo po tym, jak doszło do śmiertelnego ataku na Pawła Adamowicza, na numer alarmowy 112 zadzwoniła osoba, która powiedziała, że "zginął Adamowicz, teraz zginie Tusk". Funkcjonariuszom udało się ustalić, że groźby pod adresem byłego premiera kierował 48-letni Marcin L.

W toku postępowania i sprawy sądowej oskarżony Marcin L. miał tłumaczyć, że chciał zabić Tuska, bo ten "jest Niemcem". Mężczyzna został skazany przez sąd na karę 5 miesięcy pozbawienia wolności. Sąd orzekł także zakaz zbliżania się przez oskarżonego do Donalda Tuska. Zakaz ten obowiązuje do maja przyszłego roku.

Nie ma oficjalnego potwierdzenia dotyczącego tego, kto grozi przewodniczącemu PO.

Donald Tusk pozywa TVP

Donald Tusk nie ma wątpliwości, że groźby pod jego adresem są także pokłosiem licznych materiałów TVP. Polityk zdecydował się skierować do sądu pozew o naruszenie dóbr osobistych, którym ma być częste pokazywanie go w czerwonej poświacie, z celownikiem na piersi.

Jeden z internautów doliczył się aż 33 razy, kiedy lider PO był pokazywany w taki właśnie sposób. Były premier żąda od publicznego nadawcy przeprosin, wpłaty 30 tys. zł na cele charytatywne, a także rocznego zakazu prezentowania go w taki sposób.

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Płacisz gotówką, musisz pamiętać o obowiązującym limicie. Po zmianach będzie jeszcze niższy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Mama Roberta Lewandowskiego zrobiła furorę podczas Gali Mistrzów Sportu 2023. Iwona Lewandowska pojawiła się z ukochanym. To prawdziwy wulkan energii

O tym się mówi: Dominika Gwit dziękuje fanom za olbrzymie wsparcie w czasie ciąży. Do wpisu dołączyła urocze zdjęcie