Jak podaje portal "Super Express", rzecznik Prawa i Sprawiedliwości poinformował, że Jarosław Kaczyński traił do szpitala. Zapewnił, że prezes jest pod opieką lekarzy. Co dolega politykowi? Czy mamy powody do obaw?

Jarosław Kaczyński trafił do szpitala

Hospitalizacja Jarosława Kaczyńskiego wywołał ogromne poruszenie. Głos w sprawie postanowił zabrać rzecznik PiS-u Rafał Bochenek. Uspokoił, że pobyt w szpitalu nie ma wcale związku z nagłym pogorszeniem się stanu zdrowia, ale jest to wizyta zaplanowana wcześniej.

"Wszystko przebiega zgodnie z planem" - przekonuje Bochenek, dodając, że są to rutynowe działania ze strony lekarzy. Zapewnił też, że życiu i zdrowiu prezesa nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Jarosław Kaczyński/YouTube @Polskie Radio 24
Jarosław Kaczyński/YouTube @Polskie Radio 24
Jarosław Kaczyński/YouTube @Polskie Radio 24

Nieoficjalne ustalenia

Z nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy portalu "Gazeta" wynika, że pobyt Kaczyńskiego w szpitalu ma związek ze wszczepieniem endoprotezy kolana. Zabieg ten był planowany od kilku miesięcy. Dziennikarz Jacek Gądek dowiedział się, że prezes jest już po zabiegu i czuje się dobrze. Tą samą informację podaje Polska Agencja Prasowa.

Jarosław Kaczyński długo odwlekał zabieg, nie chcąc zbyt długo pozostawać wyłączonym z aktywnej polityki w tak gorącym przedwyborczym okresie. Nie mógł tego jednak robić w nieskończoność. Kaczyński już raz przeszedł ten zabieg. Niestety czasem okazało się, że potrzebny jest kolejny.

Jarosław Kaczyński/YouTube @Polskie Radio 24
Jarosław Kaczyński/YouTube @Polskie Radio 24
Jarosław Kaczyński/YouTube @Polskie Radio 24

Portal Rmf wskazuje, że jeśli nie dojdzie do żadnych komplikacji, prezes będzie mógł opuścić szpital jeszcze przed świętami.

Prezesowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i pełni sił.

To też może cię zainteresować: Wiadomo, dlaczego Maryla Rodowicz nie pojawi się na sylwestrowym koncercie TVP. Powód jest wyjątkowo błachy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Moja córka nic nie robi, poza oczekiwaniem na spadek. Najpierw urodziła dwoje dzieci, a potem pomyślała o mieszkaniu

O tym się mówi: Księżna Kate zareagowała na kłamstwa w serialu "Harry i Meghan". Żona Williama wyłamała się spośród członków brytyjskiego dworu. Tak odpowiedziała