Jak informuje portal "Super Express", już w niedzielę 11 grudnia czeka nas potężny atak zimy. Według prognoz meteorologów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej to właśnie tego dnia nad nasz kraj nadciągną śnieżyce. Niewykluczone, że intensywnym opadom śniegu towarzyszyć będą zawieje i zamiecie śnieżne. Poznajcie szczegóły!

Intensywne opady śniegu

Na niedzielę 11 grudnia meteorolodzy z IMGW zapowiadają intensywne śnieżyce. Z opublikowanych na ten moment ostrzeżeń wynika, że opady śniegu będą nam towarzyszyły co najmniej do poniedziałku 12 grudnia. W ich trakcie może spaść nawet do 10-15 cm śniegu w ciągu 12 godzin. Możliwe są również marznące opady śniegu.

Z trudną sytuacją przyjdzie się mierzyć praktycznie całej Polsce. W chwili publikacji artykułu prognozowane na niedzielę ostrzeżenie nie obejmują jedynie województwa dolnośląskiego i Zachodniego Pomorza. Być może sytuacja ta, ulegnie jeszcze zmianie.

Serwis "Twoja Pogoda" wskazuje, że zbliżające się do naszego kraju opady śniegu. Za taką sytuację ma być odpowiedzialny niż, który przechodził będzie przez nasz kraj w dniach od 11 do 13 grudnia. W serwisie możemy przeczytać, że może spaść wówczas do 30, a miejscami nawet do 50 cm śniegu. Na drugą połowę przyszłego tygodnia "Twoja Pogoda" zapowiada mocny spadek temperatury.

Ostrzeżenia meteorologiczne/imgw.pl

Czekają nas spore utrudnienia

Zapowiadane śnieżyce i marznące opady, a w niektórych miejscach także zawieje i zamiecie śnieżne, będą mocno dawały się we znaki. Musimy być gotowi na znaczne pogorszenie się sytuacji na drogach, bo pługopiaskarki mogą nie nadążać z usunięciem wciąż pojawiającego się śniegu.

Nawet wtedy, kiedy śnieżyce już miną, nie będziemy mogli odetchnąć z ulgą. Problemem staną się powstałe zaspy, oblodzone chodniki oraz zwały śniegu zalegające na dachach.

Zima, śnieżyca/ YouTube
Zima, śnieżyca/ YouTube
Zima, śnieżyca/ YouTube

Myślicie, że faktycznie zapowiadane śnieżyce staną faktem?

To też może cię zainteresować: Król Karol III nie może liczyć na taryfę ulgową. Stał się celem kolejnego paskudnego incydentu. Do akcji musiała wkroczyć policja

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kinga Duda przyłapana. Tego zachowania z pewnością nie należy pochwalać

O tym się mówi: Odszedł Jan Nowicki. Wiadomo, jak wyglądły ostatnie chwile legendarnego artysty