Jak przypomina portal "O2", dzięki ustawie o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku, odbiorcy energii elektrycznej mogą liczyć na niższe taryfy. Aby móc skorzystać z tego rozwiązania, należy złożyć odpowiednie oświadczenie. Do kiedy mamy na to czas? Kto powinien złożyć takie oświadczenie.

Kryzys energetyczny

Kryzys energetyczny odbija się między innymi na cenach prądu. Wielu Polaków stara się ograniczyć zużycie energii elektrycznej, aby obniżyć nieco rachunki za prąd. Podwyżki dotykają zarówno indywidualnych odbiorców, jak i przedsiębiorstwa.

Wielu właścicieli lokali gastronomicznych, piekarni czy firm przemysłowych zdecydowała się ograniczyć liczbę pracowników lub całkowicie się zamknąć, by podołać wzrostą cen energii sięgających nawet kilkuset procent.

Część odbiorców prądu może liczyć na wsparcie w ramach uchwalonej przez Parlament ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku. Jej przpisy weszły w życie z dniem 4 listopada bieżącego roku.

Energia eleketryczna/YouTube @Teoria Elektryki
Energia eleketryczna/YouTube @Teoria Elektryki
Energia eleketryczna/YouTube @Teoria Elektryki

Ważny termin - nie przegap go!

Zgodnie z przyjętymi rozwiązaniami, od 1 grudnia bieżącego roku do 31 grudnia 2023 roku, cena maksymalna za jedną MWh nie może być wyższa niż 785 zł. Niestety z niższej ceny, nie może skorzystać każdy.

Z rozwiązania ustawowego mogą skorzystać mikroprzedsiębiorcy, właściciele małych i średnich przedsiębiorstw, jednostki samorządu terytorialnego bądź podmiotom, które na ich rzecz świadczą usługi.

Aby móc skorzystać z rozwiązania, należy złożyć odpowiednie oświadczenie do dostawcy energii w terminie do 30 listopada bieżącego roku. Wzór oświadczenia dostępny jest na stronach resortu klimatu i środowiska.

Licznik prądu/YouTube @4LiveTechTv
Licznik prądu/YouTube @4LiveTechTv
Licznik prądu/YouTube @4LiveTechTv

Co sądzicie o tym rozwiązaniu?

To też może cię zainteresować: Niepokojące doniesienia na temat stanu zdrowia Majki Jeżowskiej. Fani piosenkarki wstrzymali oddech. Piosenkarka miała trafić do szpitala

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Przepowiednie Baby Wangi nie napawają optymizmem. Jasnowidzka zdradziła, co czeka nasz kraj w nadchodzącym czasie

O tym się mówi: Proboszcz jednej z parafii w Polsce znalazł się w centrum skandalu obyczajowego. Czy duchowny rozbił małżeństwo