Portal „Pomponik” podaje, że w rodzina Martyny Wojciechowskiej przechodziła w ostatnim czasie bardzo trudne chwile.

Popularna podróżniczka ujawniła, że jest to powód dla którego stworzyła projekt „Mądre głowy” działający w ramach jej fundacji UNAWEZA.

Została ona założona w 2019 roku by umożliwiać kobietom dostęp do opieki medycznej i edukacji. Teraz też weźmie na cel pomoc nastolatkom w problemach zwłaszcza natury psychicznej.

Martyna Wojciechowska opowiedziała, że decyzja została zainspirowana sytuacją jej córki, której koleżanka miała myśli samobójcze.

„Z mojej córki uczyniła swoją powiernicę. To był bardzo trudny czas. Wiedziałam, jak dramatyczna jest sytuacja tej dziewczynki. Co się musi dziać w głowie młodego człowieka, żeby chciał popełnić samobójstwo” - powiedziała prezenterka.

Mama Marysi postanowiła działać ale poszukiwania pomocy w ramach systemu okazało się wręcz niemożliwe, a stan zdrowia psychicznego nastolatków jest alarmujący.

Podróżniczka ma nadzieję dotrzeć do nich w mediach społecznościowych. Na TikToku działa już konto, na którym można szukać porad i uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania.

Warto pamiętać, że w każdej sytuacji można znaleźć rozwiązanie. W razie potrzeby warto bezpłatnie zadzwonić pod numer 800 70 2222 i porozmawiać ze specjalistą. Więcej informacji można znaleźć też na stronie „Centrum Wsparcia”.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Ważne zmiany w świadczeniu 500 plus dla seniora. Zmianie ulegnie próg dochodowy uprawniający do skorzystania ze świadczenia

Jak informował portal „życie.news”: Za starocie rodem z PRL-u można dziś zgarnąć niemal fortunę. Warto zajrzeć na strych lub do garażu dziadka. Antyki osiągają naprawdę zawrotne ceny

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Maciej Kurzajewski z niezwykle ważnym apelem w mediach społecznościowych. Dziennikarz zamieścił w sieci prawdziwe wołanie o pomoc. Zostało mało czasu

Sprawdź również ten artykuł: Porażająca pomyłka w polskim mieście. Rodzina nie uwierzyła, gdy poznała prawdę. Pracownicy zakładu spopielili niewłaściwe ciało. Czy złamano prawo