Jak przypomina portal "Pomponik", w poniedziałek 17 września media obiegła informacja, że Jerzy Stuhr prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Aktor miał potrącić motocyklistę. Przybyła na miejsce policja przeprowadziła badanie alkomatem, które wykazało, że aktor miał 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Na jaw wychodzą kolejne fakty w sprawie zdarzenia.

Zdarzenie drogowe ze znanym aktorem w roli głównej

Do zdarzenia drogowego z Jerzym Stuhrem w roli głównej, doszło w poniedziałek 17 września na krakowskiej Alejach Mickiewicza. To właśnie tam, aktor miał potrącić motocyklistę. Dość szybko o sprawie dowiedziały się media. Portal TVP Info donosił, że aktor miał chciec uciec z miejsca zdarzenia, ale zatrzymanie obywatelskie miało mu to udaremnić.

Sam aktor w wydanym we wtorek oświadczeniu, stanowczo zaprzeczył, że uciekał z miejsca zdarzenia i zapewnił, że współpracuje ze służbami. Krakowska policja potwierdziła, że w czasie badania alkomatem znany aktor wydmuchał 0,7 promila. Funkcjonariusze dokonali zatrzymania dokumentu Jerzego Stuhra, a dokładne okoliczności i przebieg zdarzenia będzie przedmiotem śledztwa.

Policja przekazała również, że motocyklista biorący udział w zdarzeniu, trafił do szpitala, choć odniesione obrażenia nie zagrażały jego życiu.

Nowe fakty w sprawie

Portal "Super Express" zdradził, że Jerzy Stuhr tamtego feralnego dnia, jechał na spotkanie poświęcone pamięci Jerzego Treli. Spotkanie to, odbywało się w Małopolskich Ogrodach Sztuki. Z kolei dziennik "Fakt", postanowił skoncentrować się na konsekwencjach, jakie grożą aktorowi.

Zgodnie z oboiązującymi przepisami, przekroczenie 0,5 promila alkoholu nie jest wykroczeniem, a przestępstwem, za które grozi kara do dwóh lat pozbawienia wolności. Poproszony o wypowiedź karnista Arkadiusz Szymański, zwrócił uwagę na jeszcze jeden fakt.

Jerzy Stuhr/ screen YT
Jerzy Stuhr/ screen YT
Jerzy Stuhr/ screen YT

"Aktor był ciężko i przewlekle chory. Może przyjmować wciąż jakieś leki, które w połączeniu z alkoholem sprawiają, że jego organizm nie metabolizuje prawidłowo tej substancji. Musimy o tym pamiętać" - powiedział w rozmowie z "Faktem".

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Agnieszka Chylińska może się pochwalić sporymi zarobkami. Kwoty robią ogromne wrażenie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaskakujące doniesienia obiegły media. Czy Katarzyna Cichopek zdecyduje się na rozwód kościelny. Co na to Marcin Hakiel

O tym się mówi: Jerzy Stuhr wydał oficjalne oświadczenie. "Podjąłem najgorszą w moim życiu decyzję"