Jak przypomina portal "O2", w ostatnich miesiąchach dokucza nam rosnąca inflacja. Według szybkiego odczytu GUS inflacja we wrześniu przekroczyła 17 procent. Ostatni raz podobny wynik mieliśmy w 1997 roku. Nie jeden z nas przeciera oczy ze zdumienia, widząc ceny kolejnych artykułów. Pewien mieszkaniec Warszawy cenę oleju rzepakowego skwitował słowami: "świat zwariował".

Życie coraz droższe

Inflacja nas nie oszczędza i nie oszczędza naszych domowych budżetów. Tylko w ubiegłym miesiącu średni wzrost cen wyniósł 17,2 procent. Największy wzrost odnotowano w przypadku nośników energii elektrycznej. W porównaniu rok do roku wzrosły one o 44,2 procent. Ceny żywności podskoczyły o 19,3 procent, a paliwo o 18,3 procent.

Niestety eksperci nie mają dla nas dobrych wiadomości. W najbliższym czasie nie ma co spodziewać się poprawy sytuacji. Ekonomiści wskazują, że jeszcze w tym roku wzrost cen może sięgnąć 20 procent, choć wszyscy mają nadzieję, że uda się tego uniknąć.

Ceny oleju rzepakowego

Jak wyliczył GUS od października ubiegłego do października tego roku, ceny oleju rzepakowego wzrosły o 85 procent. Sięgając po ten produkt na sklepowych półkach, musimy liczyć się ze sporym wydatkiem.

Do portalu "O2" zgłosił się pan Tomasz, który w jednym z warszawskich sklepów pod szyldem Carrefour Express, chciał kupić olej rzepakowy. Przy litrowym opakowaniu tego produktu zobaczył cenę 17,99 zł. Pół litrowa butelka kosztowała zaś 14,45 zł.

Zdjęcie nadesłane przez Pana Tomasza/O2.pl
Zdjęcie nadesłane przez Pana Tomasza/O2.pl
Zdjęcie nadesłane przez Pana Tomasza/O2.pl

Na zdjęciu widać, że znajdziemy i droższe oleje (m.in. za 19,99 zł). Mężczyzna widząc takie ceny, nie krył szoku. "Świat zwariował" - skwitował mężczyzna.

A wy, jaką ceną byliście zaszokowani w ostatnim czasie?

To też może cię zainteresować: Czy należy spodziewać się powstania nowego województwa. Głos w sprawie zabrał sam Jarosław Kaczyński. Rozwiał wszelkie wątpliwości

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Lekarz przestrzega przed nadchodzącą zimą. "Możemy mieć do czynienia z miejską hipotermią"

O tym się mówi: Zbigniew Zamachowski i Gabriela Muskała zdecydowali się na ważny krok. Zaskakujące doniesienia obiegły media