Jak przypomina portal "Super Express", od tego roku, część seniorów może skorzystać z nowego dodatku do świadczenia. Wynoszący 200 złotych dodatek wypłacany jest co miesiąc, do końca życia osoby, której zostanie przyznany. Komu i na jakich warunkach jest on przyznawany?

Dodatk 200 zł do emerytury

Dodatek w kwocie 200 złotych, przysługuje tym seniorom, którzy służyli w Ochotniczej Straży Pożarnej, TOPR lub GOPR. Aby móc się o niego ubiegać, kobiety muszą wykazać się stażem 20 lat służby, a mężczyźni 25 lat. Dodatek nie jest przyznawany automatycznie, co oznacza, że niezbędne jest złożenie odpowiedniego wniosku.

Banknot 200 zł/YouTube @Zakapior PRL
Banknot 200 zł/YouTube @Zakapior PRL
Banknot 200 zł/YouTube @Zakapior PRL

Wniosek należy złożyć do właściwego naszej jednostce komendanta powiatowego lub komendanta miejskiego Straży Pożarnej. Dodatek wypłacany jest do 15. dnia każdego miesiąca. Złożenie wniosku do końca września tego roku, nie wyklucza wypłaty świadczenia za poprzednie miesiące - nawet od stycznia bieżącego roku.

Wniosek należy poprzeć dowodami dotyczącymi służby w jednej z wymienionych organizacji. Dowodem może być dokumntacja prowadzona przez OSP, GOPR lub TOPR, a także oświadczenie złożone przez troje świadków.

"Co najmniej jednym ze świadków powinna być osoba, która w danym okresie pełniła funkcje publiczne lub była zatrudniona w urzędzie obsługującym organ administracji samorządowej" - wskzuje portal "InnPoland".

Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Pod oświadczeniami świadków należy udać się do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, który potwierdzi ich wiarygodność.

Co sądzicie o wysokości wniosu i formalnościach, jakie należy spełnić, aby móc go uzyskać?

To też może cię zainteresować: Rząd zdecydował o zwiększeniu limitu zużycia energii elektrycznej. Nie będzie jednak obowiązywał wszystkich. Kogo obejmą

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niepokojące doniesienia płyną z Wielkiej Brytanii. Księżna Kate mierzy się z nieprzyjemną przypadłością. Co dolega przyszłej królowej

O tym się mówi: Popularny w sieci ksiądz odpowiedział internautce. Zapytała go o to "ile Jezus zarabiał na udzielaniu ślubów"