Jak przypomina portal "Super Express", sytuacja finansowa seniorów nie jest w naszym kraju nie jest najłatwiejsza. Wypłacane im emerytury są niskie, a w dobie galopującej inflacji i szalejącej drożyzny, wystarczają na coraz mniej. W trudnych czasach, warto pamiętać o ulgach i zniżkach, jakie przysługują seniorom. Oto ich lista.

Zniżki i ulgi dla seniorów

Seniorzy mogą liczyć na sporo zniżek i ulg, które w trudnych ekonomicznie czasach, mogą okazać się szczególnie przydatne. Osoby, które ukończyły 75. lat mogą liczyć na darmowe leki. Niestety na liście tej brakuje wielu specyfików, ale te, które tam są i tak pozwalają nieco zaoszczędzić.

Pieniądze/Youtube @ESKA INFO
Pieniądze/Youtube @ESKA INFO
Pieniądze/Youtube @ESKA INFO

Seniorzy mogą korzystać również z ulg na przejazdy komunikacją miejską, a także na podróże kolejami. Seniorzy mogą liczyć również na ulgę przy wyrabianiu paszportu. Dla nich, wyrobienie dokumentu kosztuje o połowę taniej niż w przypadku pozostałych obywateli. Jeśli o dokument ubiega się osoba po 70. roku życia, nie musi wnosić opłaty w ogóle.

Rozwiązaniem, która pozwala seniorom nieco zaoszczędzić, jest Ogólnopolska Karta Seniora. Aby móc z niej skorzystać, wystarczy mieć ukończone 60. lat. Dzięki karcie, można korzystać ze zniżek w 2,5 tys. miejsc na terenie całego kraju. Dotyczy to zarówno sanatoriów i uzdrowisk, hoteli, restauracji, a także instytucji kultury. Wyrobienie dokumentu jest darmowe.

Seniorka/YouTube @TVP Info
Seniorka/YouTube @TVP Info
Seniorka/YouTube @TVP Info

Seniorzy, którzy ukończyli 60. rok życia i mają prawo do emerytury, której wysokość jest mniejsza niż połowa średniego wynagrodzenia, liczonego w skali poprzedniego roku, mogą skorzystać ze zwolnienia z konieczności uiszczania opłaty radiowo-telewizyjnej. Zwolnione z tej opłaty są osoby, które skończyły 75 lat i to bez względu na osiągane przez nich dochody.

Korzystacie z którejś z tych ulg?

To też może cię zainteresować: Agata i Andrzej Duda żegnają królową Elżbietę II. Ramię w ramię z Bidenami, stają się hitem zagranicznej stacji telewizyjnej. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kate Middleton i Rose Hanbury twarzą w twarz w świątyni. Niewygodna chwila z domniemaną kochanką księcia Williama

O tym się mówi: Kate Middleton i Rose Hanbury twarzą w twarz w świątyni. Niewygodna chwila z domniemaną kochanką księcia Williama