Jak donoszą media, Główny Urząd Statystyczny poinformował opinię publiczną na temat danych dotyczących produktów, jakie podrożały w sierpniu bieżącego roku w wyniku rządowej inflacji. Jak się okazuje, jej poziom sięgnął 16,1%, co znacznie wpłynęło na cenę produktów żywnościowych, zdrożały także usługi i surowce.

Co podrożało najbardziej w sierpniu 2022 roku

Jak pamiętamy, jakiś czas temu mieszkańcy Polski wpadli w panikę związaną z paliwem, które tankowane było na łeb na szyję i w nadmiarze. Później podobna sytuacja miała miejsce w przypadku cukru i oleju, a sieci sklepów i centrów handlowych wprowadziły limity na niektóre produkty.

Według opisu Super Expressu, najbardziej wywindowali ceny przedsiębiorcy handlujący cukrem, gdyż jego cena wzrosła o 41,3%. Związane to było z paniką wywołaną informacjami medialnymi, że cukier stał się produktem deficytowym. Następna w kolejności jest mąka, której cena wzrosła o 4,2%, następne jest mleko, którego cena wzrosła o 3,8%. I dalej są oleje i pozostałe tłuszcze, których cena wzrosła o 2,8%.

Dynamika cen żywności w sierpniu wyniosła 17,5 proc. r/r (17,4 proc. r/r według szybkiego szacunku). Najbardziej drożał cukier (41,3 proc. m/m i 109,2 proc. r/r), co ma związek z paniką cukrową. Wysokie wzrosty notowały też mąka (4,2 proc. m/m), mleko (3,8 proc. m/m) i oleje i tłuszcze (2,8 proc. m/m). Impet cen żywności (proc. m/m) ponownie wzrósł, a ich dynamika coraz bardziej odchyla się od wzorca sezonowego - informuje bank PKO BP.

Przypomnij sobie: EWA MINGE POSTANOWIŁA NIE UKRYWAĆ TEGO, JAK WYGLĄDA W OBECNYM MOMENCIE. GWIAZDA MA SPORE PROBLEMY ZDROWOTNE. UJAWNIŁA, JAK BARDZO DZIAŁAJĄ NA NIĄ LEKI

Portal "Życie News" pisał również: FANI LIONELA MESSIEGO KOMPLETNIE ZASKOCZENI DECYZJĄ JURY „FRANCE FOOTBALL”. ARGENTYŃSKI PIŁKARZ NIE MA SZANS NA ZŁOTĄ PIŁKĘ. W INTERNECIE ZAWRZAŁO