Nie ulega wątpliwości, że rządowa inflacja daje się we znaki niemal wszystkim mieszkańcom Polski, a szczególnie tym, którzy zaufali słowom rządzących lub poddali się ich woli. Chodzi o ogrzewanie, wymianę pieców i złodziejsko wysokie ceny.

Reporterzy udali się do najuboższej gminy w Polsce. To, co tam zastali, woła o pomstę do nieba

Jak donosi Super Express, dziennikarze pojechali na spotkanie z mieszkańcami gminy Potok Górny, która zasłynęła jako zagłębie tytoniowe i malinowe. Jak się okazało na miejscu, tamtejsza ludność jest zrozpaczona i na skraju wyrządzenia sobie krzywdy z bezradności.

Wielu nie ma wątpliwości, że nadchodząca zima będzie dla nich morderczo trudna, co potwierdziły pełne goryczy wypowiedzi tubylców Potoku Górnego. Ludzie nie widzą nadziei na przetrwanie okresu niskich temperatur. Dziennikarz usłyszał od jednego z mieszkańców, że przychodzi mu na myśl jedynie użycie sznura, gdyż mieszka w starej, nieocieplonej chałupie.

Głównym problemem są zbyt wysokie ceny za ogrzewanie gazem, a kupno węgla, ekogroszku, czy pelletu także graniczy z cudem z powodu wysokiej ceny i dostępności. Uzbierane w lesie drewno jest rozkradane i nie ma perspektyw na poprawę sytuacji - Mam drzewo w lesie, to mi je k***a ludzie kradną, a mi się pieca na pellet zachciało, ekologicznie... Aby 18 stopni było ciepło w domu i starczy, można raz dziennie jeść, aby tylko wojny nie było - stwierdził starszy mężczyzna, zagadnięty przez dziennikarza.

Niestety, coraz głośniej słyszy się w przestrzeni publicznej, że w wielu regionach kraju mieszkańcy już nigdy nie zagłosują na rządzącą obecnie partię.

Przypomnij sobie: JOANNA KORONIEWSKA OPUBLIKOWAŁA ZDJĘCIE ZE STARSZĄ CÓRKĄ. JANINA OBCHODZI 13. URODZINY. FANI AKTORKI SĄ PEWNI TEGO, DO KOGO PODOBNA JEST NASTOLATKA

Portal "Życie News" pisał również: INFLACJA W POLSCE CORAZ WYŻSZA, A W PORTFELACH POLAKÓW CORAZ MNIEJ PIENIĘDZY. POJAWIŁ SIĘ NOWY REKORD. NAJNOWSZE DANE GUS NIE NAPAWAJĄ OPTYMIZMEM