Jak przypomina portal "Super Express", nadchodząca jesień wielu z nas napawa niepokojem. Wszystko w związku z rosnącymi cenami energii i paliw, jakie wykorzystujemy do ogrzania naszych domów. Do tego dochodzi problem dalszego wzrostu cen i dostępności poszczególnych produktów. Czy mamy powody do obaw?

Czeka nas dalsze zaciskanie pasa?

Ostatnie miesiące nie są dla nas łatwe. Ceny produktów, nawet tych najbardziej podstawowych idą mocno w górę. Niestety wiele wskazuje na to, że jesień nie da nam odetchnąć od drożyzny. Były redaktor naczelny "Forbsa" Kazimierz Krupa w "Ekspressie Biedrzyckiej" wskazał, że im bliżej będziemy wyborów parlamentarnych, tym więcej będzie pomysłów na wypłatę dodatków.

Pieniądze. Źródło: youtube.com
Pieniądze. Źródło: youtube.com
Pieniądze. Źródło: youtube.com

Krupa wskazał, że rząd oferując kolejne dodatki i tarcze nie rozwiązuje problemu inflacji, a jedynie próbuje zniwelować jej skutki. Niestety nie jest to sposób w jaki uda nam się uporać z problemem.

Krupa dodał, że powinniśmy się przygotować na tymczasowe braki produktów w sklepach, tak jak miało to miejsce w przypadku cukru. Dodał również, że inflacja nieuchronnie będzie prowadziła do zubożenia społeczeństwa. Nie ma złudzeń, że w pewnym momencie nawet rządzący będą musieli w końcu przyznać, że i oni nie mają pieniędzy w budżecie.

I choć zdaniem dziennikarza żywności nie powinno nam zabraknąć, to pozostaje kwestia tego, jak dużo będziemy musieli za nią zapłacić. Nie wyklucza również, że czasowo może dojść do ograniczenia dostępności niektórych produktów.

Puste półki/YouTube @Po prostu Vlog
Puste półki/YouTube @Po prostu Vlog
Puste półki/YouTube @Po prostu Vlog

"Żywność będzie znacznie droższa i pewnie będą jakieś lokalne braki i znowu będzie ręczne zarządzanie" - stwierdził Krupa.

Co w was wywołuje największe obawy w związku z nadchodzącą jesienią?

To też może cię zainteresować: Sławomir i Kajra przerwali milczenie. Zabrali głos w sprawie swojego małżeństwa. Czy faktycznie borykają się z poważnym kryzysem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Jackowski zaniepokojony własną wizją. Użył słowa popłoch. O co chodzi

O tym się mówi: Kolejny wywiad Meghan Markle wywołał ogromne poruszenie. Żona księcia Harry'ego zdradziła, jak wyglądały kulisy słynnego "Megxitu"