Tak się właśnie stało w przypadku jednej z najbardziej znanych bitew na świecie, podczas której bolszewicy dokonali potwornej zbrodni na Polkach i Polakach.

102 rocznica wybuchu Bitwy Warszawskiej. Politycy i dziennikarze oddają się refleksjom

Polska jest jedynym krajem, który sąsiaduje z państwami, które zapisały się w historii świata jako najwięksi agresorzy. Niemcy zapragnęli zawładnąć światem, wprowadzając najgorszy sposób eugeniki w postaci masowego ludobójstwa. Rosja natomiast, niegdyś Związek Radziecki wkracza na nieswoje tereny pod pozorem obrony i oswobodzenia uciśnionych obywateli.

Polska nie zdążyła się podnieść po ataku hitlerowskich Niemiec, gdy od drugiej strony została uderzona przez Armię Czerwoną.

Historia bitwy Warszawskiej jest niesamowitym przykładem tego, jak potężna jest wiara i modlitwa, które zastosowane w dobrej intencji, która zgodna jest z wolą Boga, jest w stanie wesprzeć ludzi w okresie największego strachu o życie swoje i swoich bliskich. Danuta Holecka na antenie Telewizji Polskiej nawiązała we wstępie dalszej wypowiedzi do dwukrotnego objawienia się Maryi, która wywołała popłoch i panikę wśród bolszewickich sił zbrojnych.

W 1920 roku Polacy musieli znów bronić dopiero co odzyskanej wolności i stawić czoła Armii Czerwonej. Według relacji wielu świadków Matka Boża, w czasie najbardziej zagorzałych walk, dwukrotnie ukazała się nad polem bitwy. Wzięci do niewoli jeńcy rosyjscy mówili o widzeniu postaci, która broniła im dostępu do Warszawy, wywołując popłoch w szeregach bolszewickiej armii - przypomniała Danuta Holecka, rozpoczynając poniedziałkowo-rocznicowe wiadomości związane z Bitwą Warszawską, zwaną też Cudem nad Wisłą.

Miejmy nadzieję, że Polska oddana pod wstawiennictwo i patronat Świętych, nie będzie już zmuszona do przelewu krwi w obronie wolności. Tego samego życzymy Ukrainie i wszystkim innym ciemiężonym krajom na tej planecie.

O tym się mówi: Relacje pracowników jednego ze szpitali w Polsce, wywołały spore poruszenie. Dyrekcja odpiera stawiane przez personel zarzuty

Zerknij: Nie na takie wieści czekaliśmy. Koszmarny finał poszukiwań 17-letniej Jagody. Odnaleziono ciało nastolatki