Jak wskazuje portal "Super Express", postać Lecha Wałęsy budzi od lat wiele emocji. Były prezydent może się pochwalić sporym gronem zwolenników, choć i jego przeciwnicy są grupą dość liczną. Większość z nas zna legendę "Solidarności" tylko z jego aktywności medialnej. Są jednak i tacy, którzy znają go prywatnie. Przyjaciel Lecha Wałęsy postanowił opowiedzieć, jaki jest naprawdę były prezydent, zdradzając przy okazji kilka sekretów laureata Pokojowej Nagrody Nobla.

Lech Wałęsa od lat budzi emocje

Lech Wałęsa od lat budzi sporo emocji. Może się pochwalić sporym gronem zwolenników, choć nie brakuje także osób, które umniejszają rolę byłego prezydenta i jawnie sprzeciwiają się temu, co mówi i robi. Wałęsa jest aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych, a jego posty często wywoływały spore emocje.

Przyjaciel byłego prezydenta, poseł Jerzy Borowczak przyznaje, że nie raz prosił go o to, żeby zmienił swoich doradców, co pozwoliłoby uniknąć mu kłopotliwych sytuacji. Polityk dodał, że Lech Wałęsa bierze pod uwagę to, co mówi w ich wspólnych rozmowach, ale koniec końców i tak robi to, co uważa za słuszne.

Znajomość Jerzego Borowczaka i Lecha Wałęsy sięga lat 70. ubiegłego wieku, kiedy obaj działali w "Solidarności". Borowczak zdradza, że jest jedyną osobą, z którą Lech Wałęsa utrzymuje nieprzerwany kontakt od tamtego czasu. Były prezydent był świadkiem Borowczaka, a potem został także ojcem chrzestnym jego dziecka.

Przyjaciele od lat

Pomimo dzielącej ich różnicy wieku (sięgającej 14 lat), udało im się zaprzyjaźnić. Borowczak w programie "Politycy od kuchni" zdradził, że Wałęsa nie zmienił się od praktycznie wcale przez wszystkie lata trwania ich znajomości.

Zapytany o kwestie finansowe, na które dość często uskarża się Wałęsa, Borowczak stwierdził, że legenda "Solidarności" uwielbia "wrzucać kamyczki w tryby i patrzeć, co się stanie". Jego zdaniem to nie są przypadkowo wypowiedziane słowa, ale słowa obliczone na to, aby wywołać kontrowersje.

Jerzy Borowczak/YouTube @Janusz Jaskółka
Jerzy Borowczak/YouTube @Janusz Jaskółka
Jerzy Borowczak/YouTube @Janusz Jaskółka

Spodziewaliście się tego?

To też może cię zainteresować: Fani Beaty Tyszkiewicz są zaniepokojeni stanem jej zdrowia. Gwiazda przechodzi trudne chwile

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Koszmar na jednej z porodówek w Polsce. "Kazali jej rodzić naturalnie, zamiast skupić się na ratowaniu jej życia"

O tym się mówi: Aleksandra Kwaśniewska zmartwiła męża. Czy to już koniec