Jak przypomina portal "Pomponik", Cezary Żak zdobył sobie sympatię widzów znakomitymi rolami w takich serialach, jak "Miodwe lato", czy "Ranczo". Niestety jakiś czas temu, reputacja aktora została mocno nadszarpnięta, po tym, jak paparazzi zrobili mu zdjęcia. Aktor doczekał się kary za swój postępek.

Cezary Żak przyłapany

Przed trzema laty Cezary Żak wspólnie z żoną kupili dom na Mazurach, gdzie spędzają każdą wolną chwilę. Aktorka w jednym z wywiadów przyznała, że zależało im na domu, który z jednej strony będzie nowoczesny i energoszczędny, z drugiej będzie miał swoiski klimat. Dom położony jest w przepięknej okolicy, z dostępem do jeziora.

Niestety w maju ubiegłego roku, Cezary Żak w myśl zasady "wolnoć Tomku w swoim domku" postanowił na swojej działce spalić śmieci, także te plastikowe. Wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach zrobionych przez paparazzich. Także sąsiedzi aktorskiej pary skarżyli się na gryzący dym unoszący się nad posesją Żaków.

Cezary Żak/YouTube @Radio Zet
Cezary Żak/YouTube @Radio Zet
Cezary Żak/YouTube @Radio Zet

Tak tłumaczył się Cezary Żak

Po wszystkim na aktora i jego żonę posypała się lawina zasłużonej krytyki, bo spalanie śmieci jest szkodliwe dla środowiska. Aktor postanowił przeprosić za swoje zachowanie, zamieszczając w mediach społecznościowych post.

"Który z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień" - napisał Cezary Żak na Facebooku.

Zakończyło się postępowanie w sprawie Cezarego Żaka

Po 3 miesiącach prowadzenia śledztwa historia znalazła swój finał. Z informacji przekazanych przez "Super Express" wynika, że za zatruwanie środowiska Cezary Żak został ukarany mandatem w kwocie 200 zł.

Aktor został potraktowany dość łagodnie, bo górna granica mandatu wynosi 500 zł. Jako, że sprawa nie trafiła do sądu, Żak nie mógł zostać ukarany grzywną, która wynosi 5000 zł. Nie wszystkim wymiar kary się spodobał. Argumentowali, że tak niską karą pokazuje się sławnym, że mogą więcej niż inni.

Zgadzacie się z tym? Jak oceniacie wysokość kary, jaką nałożono na Cezarego Żaka?

To też może cię zainteresować: Trwa konflikt pomiędzy Joanną Opozdą, a Antkiem Królikowskim. Aktor nie przebiera w słowach

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Pojawiły się plotki o tym, że Martyna Wojciechowska wpadła w tarapaty w TVN. Pozycja prezenterki miała osłabnąć. Rozwód z Kossakowskim dołożyć swoje

O tym się mówi: Goście Jarmarku św. Dominika nie mogli uwierzyć w ceny w strefie gastronomicznej. Wielu odwiedzających zrezygnowało z zakupu. Inflacja sięga daleko