Jak przypomina portal "Pomponik", o Tomaszu Lisie w ostatnich miesiącach było bardzo głośno, co było pokłosiem oskarżeń części pracowników "Newsweeka", którzy zarzucali naczelnemu niewłaściwe zachowanie. Lisa nie tylko zwolniono z tygodnika, ale także przestał się pojawiać w audycjach Radia Tok FM. Jacek Żakowski nie wyklucza, że Lis wróci na antenę. Podał nawet potencjalną datę, kiedy mogłoby to nastąpić.

Afera z Tomaszem Lisem

Pod koniec maja tego roku opinią publiczną wstrząsnęła informacja o tym, że Tomasz Lis został zwolniony z funkcji redaktora naczelnego "Newsweeka", którą pełnił przed dekadę. Lakoniczny komunikat wydany przez właściciela tytułu, nie zdradzał przyczyn zwolnienia dziennikarza. Więcej światła dziennego rzucił na sprawę artykuł Szymona Jadczaka.

Dziennikarz dotarł do podwładnych Tomasza Lisa, którzy zarzucali mu zachowania noszące znamiona mobbingu. Rafał Kalukin stwierdził, że dziennikarz "wyleciał za coś znacznie gorszego" i wskazał, że być może w końcu opinia publiczna będzie mogła je poznać.

Tomasz Lis / YouTube: Tomasz Lis
Tomasz Lis / YouTube: Tomasz Lis
Tomasz Lis / YouTube: Tomasz Lis

Potwierdził to również dziennikarz "Gazety Wyborczej" zdradzając, że może chodzić o sms-y, jakie Tomasz Lis wysyłał do młodych pracownic. Jaka konkretnie była ich treść? Tego na ten moment nie wiemy.

Skutki oskarżeń

Po tym, jak wobec Tomasza Lisa pojawiły się powżne oskarżenie, radio TOK FM podjęły decyzję o tym, że nie będą gościć Lisa w porannej audycji prowadzonej przez Jacka Żakowskiego. Panowie się przyjaźnią i Żakowski otwarcie stawał w obronie przyjaciela, co spotkało się z krytyką wielu kolegów i koleżanek z branży.

Żakowski w wywiadzie dla "Żurnalisty" powiedział, że jeśli zarzuty wobec Lisa dotyczące molestowania się nie potwierdzą do końca wakacji, to być może Lis wróci do jego audycji. Dodał również, że artykuł przygotowany przez Szymona Jadczaka nie powinien był w ogóle zostać dopuszczony do druku, bo był stronniczy. Na te zarzuty odpowiedział sam Jadczak.

Myślicie, że faktycznie Tomasz Lis już niebawem znów zawita w audycji radia TOK FM?

To też może cię zainteresować: Mało kto wiedział o tej umiejętności naszego Adasia Małysza. Podzielił się przepisem na ogórki małosolne

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Sandra Kubicka opowiada o swoich ostatnich trudnościach. U partnerki Barona została zdiagnozowana rzadka choroba. „Płakałam i nie mogłam się ruszyć”

O tym się mówi: Niepokojące zapowiedzi przedsiębiorców. Czy już niebawem na sklepowych półkach popularnego produktu