Jak podaje portal "Polskie Radio 24", Jarosław Kaczyński nie ma wątpliwości, że Polska musi zrobić wszysto, aby zbudować silną armię, która należy w odpowiedni sposób uzbroić. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapewnił, że jego partia ma "gotowy, skonkretyzowany plan".

Jarosław Kaczyński o przejęciu władzy

Jarosław Kaczyński zapewnił po raz kolejny, że po dojściu do władzy przed blisko 7-laty, Prawo i Sprawiedliwość miało bardzo konkretną wizję Polski, którą regularnie stara się wcielać w życie. Skrytykował również politykę prowadzoną przez koalicję Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Wskazywał, że była ona nie tylko "błędna", ale ograniczałs się do zadbania o interesy nielicznych grup, które potrafiły się przebić i wpływami. Zdaniem Kaczyńskiego wiele z nich reprezentowało interesy zagraniczne, często o charakterze "antypolskim".

Jarosław Kaczyński / YouTube: TVP Info
Jarosław Kaczyński / YouTube: TVP Info
Jarosław Kaczyński / YouTube: TVP Info

Kaczyński zapewnił, że PiS stawia sobie za cel uczynienie naszego kraju "sprawiedliwszym, szybciej rozwijającym się i bezpieczniejszym". Pierwszym krokiem na drodze do tego celu było ograniczenie kradzieży pieniędzy, które mogły zostać przekazane obywatelom. Stwierdził, że rządy Zjednoczonej Prawicy udało się znacząco zwiększyć wpływ pieniędzy z VAT-u.

Plany na wzmocnienie wojska

Jarosław Kaczyński stwierdził, że Polska musi się zbroić i budować silną armię, tak, aby każdy uznał, że atakowanie naszego kraju "nie ma sensu". Dodał, że PiS ma już konkretny plan, jak tego dokonać.

Podkreślił, że choć teraz mamy do czynienia ze znaczącym wzrostem wydatków na kwestie zbrojne, to wciąż są one niewystarczające. Odpowiedzią na te potrzeby jest ustawa o obronie ojczyzny.

Jarosław Kaczyński/YouTube @Polskie Radio 24
Jarosław Kaczyński/YouTube @Polskie Radio 24
Jarosław Kaczyński/YouTube @Polskie Radio 24

Co sądzicie o wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego?

To też może cię zainteresować: Patriarcha Cyryl upadł w trakcie odprawianego przez siebie nabożeństwa. Co się dokładnie stało

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rośnie frustracja Kremla. Generałowie rosyjskiej armii nie mogą czuć się bezpieczni. Kolejni z nich tracą swoje stanowiska

O tym się mówi: Aktor popularnego serialu wylądował w szpitalu. Fani Bogdana Kalusa zaniepokojeni