Jak podaje portal "Super Express", Piotr Ikonowicz angażuje się w działalność społeczną. Niewiele osób pamięta, że brat Magdy Gessler w przeszłości zajmował się polityką - zasiadał w Sejmie w latach 1993-2001. Kandydował również na urząd prezydenta w 2000 roku. Potem skoncentrował się na pomocy ludziom, a teraz znów wraca do wielkiej polityki. Ikonowicz potwierdza możliwość startu w wyborach parlamentarnych.

Piotr Ikonowicz i pomoc ludziom

Piotr Ikonowicz od lat angażuje się w pomoc ludziom, którzy znaleźli się w potrzebie. Wykazuje się wyjątkową wraćliwością wobec biedy, niesprawiedliwości społecznych i ludzkiej krzywdy. Magda Gessler, stwierdziła, że nie ma drugiego tak dobrego człowieka w naszym kraju, jak jej brat.

Ikonowicz sam stara się żyć nad wyraz skromnie. Mieszka w niewielkim mieszkaniu zlokalizowanym na peryferiach stolicy. Od ponad dwóch dekad Piotr Ikonowicz nie zajmował się polityką, koncentrując się przede wszystkim na działalności społecznej.

Jego przyjaciele podkreślają, że to on wpłynął na polityków głównego nurtu, aby wreszcie dojrzeli problem biedy, czy reprywatyzacji. Piotr Ikonowicz miał zwrócić ich uwagę na problemy, które do tej pory pozostawały niezauważone.

"Mam wrażenie, że w jakiejś mierze nawet ten program 500 + to jest pochodna naszych analiz, wystaw, zdjęć artykułów, naszego upominania się o te najbiedniejsze dzieci w Europie" - stwierdził Piort Ikonowicz w rozmowie z tabloidem.

Ikonowicz stwierdził nawet, że ma wrażenie, że Jarosław Kaczyński bacznie śledzi każdy jego ruch i "zagląda mu przez ramię". Zapytany o to, czy zdecyduje się wystartować, przyznał, że zrobi to, ale tylko w momencie, kiedy powstanie duży ruch społeczny, który wreszcie zdecyduje się na wprowadzenie prawdziwych zmian.

Piotr Ikonowicz/YouTube @Monika Jaruzelska zaprasza
Piotr Ikonowicz/YouTube @Monika Jaruzelska zaprasza
Piotr Ikonowicz/YouTube @Monika Jaruzelska zaprasza

Dodał, że nie chce startować tylko po to, aby się dostać i przez cztery lata niczego nie zdziałać. Bo już na ten moment udaje mu się rozwiązywać problemu ludzi, choć na razie w "skali micro".

Myślicie, że Piotr Ikonowicz zdecyduje się na start w wyborach?

To też może cię zainteresować: Pierwszy dzień wakacji w pełni i nadszedł czas letniego szaleństwa. Nad wodą warto zaś bawić się z głową. Co oznacza czerwona flaga na kąpieliskach

Zobacz, o czym jeszcze pisliśmy w ostatnich dniach: Po latach sekrety The Rolling Stones wychodzą na jaw. Kontrowersje to ich chleb powszedni

O tym się mówi: Uwielbiany przez widzów program, znów zagości na antenie. Poprowadzi go Izabela Janachowska