The Rolling Stones wyruszają w wielką światową trasę koncertową SIXTY. A po sześciu dekadach koncertowania kultowy zespół doprowadził do perfekcji swoją rutynę za kulisami, a członkowie ekipy zdradzali zakulisowe sekrety życia w trasie z Mickiem Jaggerem, Ronnie Woodem i Keithem Richardsem.

Jakie przyzwyczajenia mają gwiazdy?

Z katalogiem zawierającym ponad 400 piosenek, grupa zachowuje co wieczór ten sam bis Gimme Shelter i Satisfaction, ale systematycznie zmienia inne hity podczas koncertu.

Ronnie zaraz potem ręcznie pisze ostateczną listę utworów na płótnie za kulisami, które zostaje przeobrażone w odbitkę i opylone fanom za pośrednictwem sklepu artystycznego zespołu.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Ronnie Wood (@ronniewood)

Trio gra dla tysięcy na arenach na całym świecie i chociaż są w ciągłym ruchu, każdy członek zespołu ma swoje własne domowe wygody na całe życie w trasie. Za kulisami ich garderoby są osobne, jednak nie ze względu na kłótnie, ale bardziej ze względu na indywidualne gusta.

„Keith dużo pali i nie wszyscy chcą być w pobliżu, więc mają swoje własne pokoje. To naprawdę nie jest nienawistna rzecz, po prostu mają różne style” – wyjaśnia Heather Foster Kjollesdal, odpowiedzialna za koordynację garderoby.

„Keitha znają wszyscy, on lubi piratów i workowate ciuchy. Jego pokój wygląda jak on. Jest trochę ciemniejszy i ma fajne posągi szkieletów. Jest niesamowity, mój ulubiony pokój, uwielbiam go. Jest dużo świec i mnóstwo wspaniałej atmosfery. „Jego pokój jest naprawdę bardzo artystyczny. Ma w sobie wiele rzeczy, które go inspirują. Na rurze zawieszam zasłony, które nadają pomieszczeniu tylko tekstury i koloru.

Jeśli chodzi o frontmana Micka, jego fundamentalnym życzeniem jest miejsce na rozgrzewkę przed jego ożywioną rutyną sceniczną. – Mick lubi powierzchnie. Nie ma dużo rzeczy. Jest bardzo czysto. Przygotowałem mały obszar do rozgrzewki. Nigdy nie widziałem, co się dzieje, wiem, że jest muzyka. Pewnie po prostu rozluźnia kończyny - tłumaczy garderobiana.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Mick Jagger (@mickjagger)

O tym się mówi: Królowa „z powrotem w siodle i znów jeździ na koniu”. Po odrzuceniu laski pomimo problemów z poruszaniem się

Zerknij: Do Basi Kurdej-Szatan los się znów uśmiechnął. Artystka wystąpi w nowym serialu