Jak podaje portal "Super Express", Janusz Korwin-Mikke jest zadłużony w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Zadłużenie związane jest z nieodprowadzaniem przez polityka składek emerytalnych. Ja sam przyznaje, emeryturę z ZUS pobiera od dwóch lat. Ile wynosi świadczenie emerytalne polityka?

Problemy z ZUS-em Janusza Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke utrzymuje, że pomimo osiągnięcia wieku emerytalnego przez okres około 10 lat nie pobierał świadczenia z ZUS. " Po czym ZUS się obudził i zamiast wypłacić mi świadczenie, zażądał ode mnie wpłat składek emerytalnych za te 10 lat" - mówił niedawno polityk.

Janusz Korwin-Mikke/YouTube @Janusz Korwin-Mike
Janusz Korwin-Mikke/YouTube @Janusz Korwin-Mike
Janusz Korwin-Mikke/YouTube @Janusz Korwin-Mike

Korwin-Mikke dodaje, że emeryturę pobiera od dwóch lat, a sprawa jego zadłużenia, "ciągnie się od wielu lat". Janusz Korwin-Mikke otrzymuje świadczenie zarówno z ZUS-u, jak i z Parlamentu Europejskiego, gdzie zasiadał.

I tak, świadczenie wypłacane za zasiadanie w Europarlamencie w przypadku Korwina-Mikke wynosi 1165,35 euro brutto (na rękę daje to kwotę 5419,77 zł). Z ZUS miesięcznie polityk dostaje 1450,88 zł.

Janusz Korwin-Mikke. Źródło: youtube.com
Janusz Korwin-Mikke. Źródło: youtube.com
Janusz Korwin-Mikke. Źródło: youtube.com

Doszło do zajęcia komorniczego posiadłości, w jakiej mieszka Korwin-Mikke wspólnie ze swoją rodziną. Pełnomocniczka reprezentująca polityka, wystąpiła do sądu z wnioskiem o to, aby egzekucja komornicza została przerwana. Dodatkowo, domaga się, aby ZUS zwróciło politykowi niesłusznie zajęte środki z konta.

Pełnomocniczka Korwina domaga się również ponownego przeliczenia wysokości świadczenia polityka, z uwzględnieniem okresu, kiedy zasiadał w Europarlamencie i w polskim Sejmie.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Wiemy już, kto może zastąpić Władimira Putina na stanowisku. Sytuacja na Kremlu zmienia się o 180 stopni. Na liście kandydatów jedno nazwisko zaskoczy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W czerwcu czeka na jedna niedziala handlowa. Czy będziemy mogli zrobić zakupy 19 czerwca

O tym się mówi: Nad Polskę nadciąga pogodowy front, który zaskoczy wszystkich nas. Trzeba się spodziewać potężnych zmian temperatury. Zdecydowanie odczujemy różnicę