Portal „Super Express” poinformował, że opublikowano dane za 2021 rok odnośnie kapitału emerytalnego Polaków.

Z informacji podanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Główny Urząd Statystyczny wynika, że waloryzacja jest bardzo korzystna dla przyszłych świadczeniobiorców.

Zasoby na poszczególnych kontach mają wzrosnąć o 9,33 procenta, a na subkontach o 7,07 procenta co jest bardzo wysokim wynikiem jakiego nie było od ponad dwudziestu lat.

Trzeba wziąć jednak jeszcze pod uwagę inne czynniki. W 2021 roku mieliśmy także rekordową stopę zwrotu o wysokości z 29,7 procenta, którą osiągnęło OFE.

Do tego dochodzi jeszcze szalejąca w ostatnich miesiącach inflacja. W styczniu wyniosła ona średnio za minionych dwanaście miesięcy aż 9,2 procenta.

Waloryzacja rent i emerytur / YouTube: Radio Maryja
Waloryzacja rent i emerytur / YouTube: Radio Maryja

Wszystko to razem oznacza, że aktywa jakie Polacy maja w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych jednak tak naprawdę zbytnio nie wzrosły, a zdaniem Małgorzaty Rusewicz, presesa IGTE, mogły nawet w ostatecznym rachunku się zmniejszyć.

Pokazują to twarde dane. „Zwrot” na kontach wyniósł 0,13 procenta, a „strata” na subkontach -2,13 procent.

Kiepsko to wróży też na przyszłość. Polski system emerytalny by świadczenia emerytalne płacili pracujący więc choć na razie wszystko jest zabezpieczone, przyszłe pokolenia będą miały trudna sytuację.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Kompletne zniechęcenie w rosyjskim wojsku. Żołnierze mają dość, chcą wrócić do domu. Rosja ma wielki problem. Podjęto działania na podniesienie morale

Jak informował portal „życie.news”: Najnowsza prognoza pogody synoptyków IMGW nie napawa optymizmem. Trzeba się spodziewać gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Może być niebezpiecznie

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Jennifer Aniston po kilkunastu latach milczenia po raz pierwszy szczerze o rozstaniu z Bradem Pittem. Fani czekali na te słowa

Sprawdź również ten artykuł: Plejada gwiazd na koncercie Natalii Kukulskiej. Podczas wernisażu ONE pojawiły się takie sławy jak Grażyna Wolszczak, Joanna Racewicz czy Agata Rubik