Jak podaje portal "Super Express", kiedy Zofia Zborowska była w ciąży, dowiedziała się, że cierpi na czerniaka. Ten nowotwór skóry, jest bardzo niebezpieczny i czasem kryje się pod niewinną zmianą skórną. Aktorka postanowiła podzielić się zdjęciem niewinnej zmiany skórnej, które okazało się być rakiem skóry. Zborowska dodała również zjęcie po zabiegu usunięcia zmiany.

Zofia Zborowska miała czerniaka

Zofia Zborowska jest córką Wiktora Zborowskiego i Marii Winiarskiej. Mając rodziców aktorów, po prostu nie mogła, nie pójść w ich ślady. Mogliśmy ją podziwiać zarówno na deskach teatru, jak i na małym i dużym ekranie. Fani pokochali ją nie tylko za niezwykły talent aktorski, ale także za ogromny dystans, jaki ma do siebie i do życia.

Choć Zofia Zborowska stara się zawsze zachowywać optymizm, to w jej życiu nie brakuje trudnych doświadczeń. W wywiadzie udzielonym Martynie Wojciechowskiej opowiedziała o tym, że zachorowała na nowotwór.

"Masz turbo stres, bo dowiadujesz się o tym, że masz czerniaka z pieprzyka, który wyglądał jak każdy inny" - powiedziała w trakcie rozmowy Zborowska. Przyznała, że nie był to dla niej łatwy czas, bo zaledwie miesiąc wcześniej robiła wszystko, żeby utrzymać zagrożoną ciążę. Na szczęście oba "problemy" miały szczęśliwy finał.

Znamię będące nowotworem udało się usunąć w całości, a ciążę udało się jej donosić. Teraz, kiedy wielkimi krokami zbliża się lato, Zofia Zborowska postanowiła jeszcze raz przypomnieć swoim fanom, jak ważna jest profilaktyka w postaci stosowania kremów z filtrem.

W mediach społecznościowych zachęciła obserwatorów, żeby regularnie badali znamiona, bo czerniak jest poważną chorobą i ważne, aby został wykryty na jak najwcześniejszym etapie. Do wpisu dołączyła zdjęcie swojej zmiany i miejsca, po jego usunięciu.

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Nikodem Rozbicki o planach na zbliżające się trzydzieste urodziny. Czy zaplanował jakąś dużą imprezę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Znamy już Miss Polonia 2022. Tytuł najpiękniejszej Polki zdobyła Krystyna Sokołowska. Wiadomo, kim jest urocza blondynka

O tym się mówi: Niebawem wielka ceremonia w pałacu królewskim. Książę William nie może znieść obecności brata