Kancelaria Sejmu opublikowała oświadczenia majątkowe za poprzedni rok. Można więc zobaczyć ile zarobili poszczególni posłowie w 2021 roku.

Portal „Wirtualna Polska” podała, że zarobki Jarosława Kaczyńskiego były całkiem spore. Lider Prawa i Sprawiedliwości zarobił jeszcze więcej niż rok wcześniej kiedy zainkasował 144 tysięcy zł plus 86 tysięcy złotych emerytury.

Z kolei za 2021 roku otrzymał aż 208,5 tys. zł i ponad 90 tys. zł emerytury. Podwyżka jest związana z dodatkowymi obowiązkami wicepremiera. Pełnił funkcje w Komitecie ds. Bezpieczeństwa Narodowego oraz pracował nad Ustawą o Obronie Ojczyzny.

Jarosław Kaczyński. Źródło: youtube.com
Jarosław Kaczyński. Źródło: youtube.com
Jarosław Kaczyński. Źródło: youtube.com

Zgodnie z oświadczeniem prezes PiS na koniec grudnia ubiegłego roku wykazał majątek, na który składało się 253 tys. zł oszczędności, a także 1/3 domu w wartości 1,8 mln złotych.

Jarosław Kaczyński jest zadłużony za to 85 tysięcy złotych kredytu w Kasie SKOK im. Stefczyka, który miał zaciągnąć i przeznaczyć na opiekę nad chorą mamą, a potem na jej upamiętnienie.

Według medialnych doniesień, kariera Jarosława Kaczyńskiego ma być wkrótce ograniczona. Ma on zrezygnować z funkcji wicepremiera.

Na razie jednak polityk szykuje się do zbliżającej się konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która odbędzie się w sobotę 4 czerwca.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Istotne informacje dla milionów rodziców w Polsce. W programie 500 Plus zaszły znaczące zmiany. Od 1 czerwca w życie wchodzą nowe warunki. O co chodzi

Jak informował portal „życie.news”: Miedwiediew ostro o kanclerzu Niemiec. Rosyjski wiceszef Rady Bezpieczeństwa nie przebierał w słowach o Olafie Scholzu. Czy znalazł na mapie nową unię

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Marcin Miller ma spore problemy zdrowotne. Wokalista zespoły Boys zdecydował się na ostateczny krok. Fani niepocieszeni i zaniepokojeni nagłą chorobą

Sprawdź również ten artykuł: Przygnębiające wieści dla fanów muzyki na całym świecie. Nie ma już wśród nas legendy sceny muzycznej. Wielbiciele myślą o tym, co będzie z zespołem