W ubiegły wtorek polskimi mediami wstrząsnęła informacja o zerwaniu współpracy między Tomaszem Lisem a tygodnikiem publicystycznym „Newsweek”. Dziennikarz pełnił tam funkcję redaktora naczelnego przez dziesięć lat.

Choć nieznane są przyczyny takiej nagłej decyzji, już pojawiło się wiele spekulacji, także odnośnie dalszych perspektyw dziennikarza.

Portal „Super Express” podaje, że pojawiła się nawet możliwość wejścia do polityki. Wiele osób uznało to za realną opcję ponieważ Tomasz Lis od lat zajmuje się tym tematem i ma jasno sprecyzowane poglądy. Do tego Paweł Kowal z PO stwierdził, że bardzo dobrym pomysłem byłoby zrobienie z dziennikarza doradcy Donalda Tuska.

Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny
Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny

Jak jednak wskazują szybko przeprowadzone sondaże, redaktor raczej nie mógłby liczyć na poparcie. Instytut Pollster podaje, że aż siedemdziesiąt siedem procent jest przeciwko. W badaniu wzięło udział 1062 pełnoletnich osób.

„Czasy się zmieniły, pan Lis nie jest tak popularny jak dawniej, a po chorobie ma problemy z artykulacją. Młodzi na niego nie zagłosują, dla osób w wieku średnim jego czas już minął” – ocenił te wyniki Wiesław Godzic.

Uznany medioznawca nie daje mu także szans w grupie starszych Polaków ponieważ jest on kojarzony z ostrą retoryką.

Również wśród członków Platformy są wątpliwości co do jego umiejętności. Podjęcia tej decyzji odradza mu także Paweł Poncyljusz.

Chcielibyście zobaczyć go w polityce?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Główny Inspektorat Sanitarny alarmuje konsumentów. Popularny produkt masowo wycofywany ze sklepów. Wykryto w nim bardzo szkodliwą dla zdrowia bakterię

Jak informował portal „życie.news”: Wiadomo, czy seniorzy zyskają szansę na dostęp do kolejnego świadczenia. W tym roku dostali już trzynastkę i czternastkę. Głos zabrała wiceminister

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Barbara Kurdej-Szatan zaskoczyła gości przyjęcia komunijnego swojej ukochanej córki. Aktorka zorganizowała imprezę na bogato. Tort zrobił wrażenie

Sprawdź również ten artykuł: Nowe informacje o Bartłomieju Misiewiczu. Były rzecznik MON zatrzymany poza Polską! Policja złapała go w ostatnim momencie. Na jaw wyszły szczegóły