Jak podaje portal "Super Express", w piątek 20 maja premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do Donalda Tuska z pewną prośbą. Wszystko przy okazji wpisu dotyczącego rosyjskiego gazu. Poznajcie szczegóły!

Premier Morawiecki pisze do Tuska

"Panie Donald Tusk, dość kłamstw. Pana rząd chciał importu gazu z Rosji do 2037 roku" - zaczął swój wpis obecny szef rządu. Przy okazji Mateusz Morawiecki poprosił byłego premiera, aby ten "nie przeszkadzał w budowaniu silnej i suwerennej Polski". Była to odpowiedź Morawieckiego na środową konferencję Donalda Tuska.

W trakcie wspomnianego wystąpienia lider PO, powołując się na dane Głównego Urzędu Statystycznego, powiedział, że między styczniem a marcem import produktów z Rosji wzrósł w naszym kraju o niemal 5 mld zł. W trzecim miesiącu roku, łączna kwota zapłacona Rosji za towary wyniosła 12 mld zł.

Zdaniem Donalda Tuska jest to rzecz niebywaa i bulwersująca, biorąc pod uwagę, że od 24 lutego Ukraina walczy z rosyjską agresją. Przedstawiciele rządu apelują do krajów zachodu, aby nie prowadziły interesów z Rosją, podczas gdy same zwiększają import rosyjskich towarów.

Dawny doradca

Warto przypomnieć, że Mateusz Morawiecki swoją polityczną karierę rozpoczął na dobre w 2010 roku. To właśnie wtedy, został powołany do Rady Gospodarczej przy ówczesnym premierze Donaldzie Tusku. Zasiadał w niej przez dwa lata.

Po tym czasie ich drogi się rozeszły, a Morawiecki związał się z dotychczasowymi oponentami - Prawem i Sprawiedliwością. Dawni współpracownicy nie szczędzą sobie uszczypliwości, które wymieniają głównie w mediach społecznościowych.

Jak oceniacie prośbę Mateusza Morawieckiego?

To też może cię zainteresować: Czy Kijów ma się czego obawiać. Stolica może ponownie stać się celem rosyjskich wojsk. Jak potoczą się losy dalszej części inwazji Rosji na Ukrainę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nagranie z Pierwszej Komunii Świętej obiegło sieć. Internauci nie ukrywają oburzenia. "Byłam pewna, że ona bierze ślub"

O tym się mówi: Klaudia El Dursi poinformowała fanów o swoim pobycie w szpitalu. Czy ze zdrowiem gwiazdy nie jest najlepiej