Portal „Super Express” poinformował, że prezes Rady Ministrów postanowił wystosować kilka słów w kierunku seniorów. Opublikowany list dotyczy świadczeń emerytalnych, w tym miedzy innymi tematu czternastek.

Mateusz Morawiecki chce tym samym pokazać jak wiele jego rząd zrobił dla rencistów i emerytów dbając o ich niebezpieczeństwo w czasie jesieni życia.

List do seniorów

Premier przekonuje, że wywiązuje się ze złożonych obietnic i dba o seniorów. Wśród sukcesów wymienił przywrócenie niższego wieku emerytalnego oraz podniesienie świadczeń.

Ocenił, że dzięki działaniom rządu Prawa i Sprawiedliwości przeciętna emerytura wynosi średnio nawet o 600 złotych więcej. Do tego dochodzą także trzynastki, które ułatwiają życie seniorom. Dzięki temu nie muszą się obawiać skrajnej biedy.

Senior/ YouTube @Nowe PSL
Senior/ YouTube @Nowe PSL

Jednocześnie prezes Rady Ministrów przyznał, że ostatnie dwa lata były trudne ze względu na kryzys wywołany ogólnoświatową pandemią koronawirusa i inflację. Z tego powodu konieczne są także czternastki dla seniorów, zniesienie podatku oraz wysoka waloryzacja.

„Państwo musi być aktywne i odpowiadać na problemy Polaków. Kiedy cały świat mierzył się z pandemią, zaproponowaliśmy Państwu dodatkową, 14. Emeryturę” – uznał Mateusz Morawiecki zapowiadając walkę z „putinflacją”.

Obiecał też dalszą troskę o emerytów.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Kolejny symptom wskazujący na chorobę Władimira Putina. Niezręczny moment podczas spotkania Rosji z przywódcami kilku innych państw. Co się wydarzyło

Jak informował portal „życie.news”: Od przyszłego miesiąca wchodzą ważne zmiany w przepisach dotyczących ZUS. Nieuwaga może doprowadzić do utraty świadczenia emerytalnego czy rentowego

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Co za niespodziewana wiadomość. Jedna z największych gwiazd TVN przechodzi do konkurencyjnej stacji. Jest oficjalne oświadczenie odnośnie tej decyzji

Sprawdź również ten artykuł: Uczestnik programu „Sanatorium miłości” przyznał się do błędów z przeszłości. Czy Piotr wykorzysta druga szansę przy boku Ani. Złożył ważną obietnicę