Jak podaje portal "Super Express", mieszkańcy bloku przy ulicy Obozowej w Krakowie, przeżyli prawdziwe chwile grozy. Po ścianie ich bloku spacerował Ptasznik, co wywołało spore zamieszanie. Na miejsce wezwano specjalistów od zwierząt egzotycznych, a także strażaków.

Ogromny pająk na ścianie krakowskiego bloku

W poniedziałek 16 maja na ulicy Obozowej w Krakowie pojawili się strażacy. Wielu mieszkańców z zaciekawieniem śledziło rozkładanie przez nich drabiny przy jednym z bloków. Nigdzie nie widać było choćby najmniejszych śladów ognia. Szybko okazało się, że powodem przybycia służb wcale nie był pożar.

Do straży miejskiej wpłynęło zgłoszenie, że po ścianie jednego z bloków, spaceruje sobie gigantyczny pająk. Szybko okazało się, że budzącym grozę gigantem był Ptasznik. Specjalistom udało się dość szybko uporać z problemem i umieścić Ptasznika w szczelnym pojemniku.

Strażacy. Źródło: YouTube
Strażacy. Źródło: YouTube
Strażacy. Źródło: YouTube

Skąd pająk wziął się na elewacji bloku?

Ptasznik pojawił się na elewacji bloku najprawdopodobniej przez nieuwagę swoich właścicieli i wyszło na spacer. Posiadanie większości gatunków ptaszników nie jest bowiem w naszym kraju zakazane. Jad tego rodzaju pająków nie stanowi zagrożenia dla ludzi, więc mieszkańcy bloku nie mieli specjalnych powodów do obaw.

Tym bardziej, że nie byłoby mu łatwo przeżyć w "miejskiej dżungli". Pająki tego gatunku występują w klimacie tropikalnym. Cała historia skończyła się szczęśliwie i dla mieszkańców bloku i dla zwierzęcia.

Ptasznik/YouTube @Ptasznik Zająca
Ptasznik/YouTube @Ptasznik Zająca
Ptasznik/YouTube @Ptasznik Zająca

Co zrobilibyście widząc za oknem Ptasznika?

To też może cię zainteresować: Eksperci gospodarczy z powalającymi na kolana wnioskami na przyszłość. Za chwilę ma nas czekać żywnościowy armagedon. Sytuacja jest zła i pogarsza się

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Tomasz Kammel nie popisał się swoim zachowaniem! Prezenter wywołał łzy u małego chłopca, po czym sam zaczął się śmiać. Do sieci trafiło nagranie wideo

O tym się mówi: Nad Morzem Bałtyckim pojawiły się rosyjskie myśliwce. Ten fakt zaniepokoił polskie władze. Samoloty Rosji wywołały duże zamieszanie. Co mogą oznaczać