Jak przypomina portal "Pomponik", Barbara Kurdej-Szatan w zeszłym roku dała się ponieść emocjom i napisała, co myśli o zachowaniu straży granicznej na granicy polsko białoruskiej. Jej wpis spotkał się krytyką ze strony internautów i mediów. Aktorka straciła angaż w TVP, a jakby tego było mało, w czwartek 12 maja usłyszała prokuratorskie zarzuty. Basia Kurdej-Szatan zamieściła w tej sprawie spejalne oświadczenie w mediach społecznościowych.

Konsekwencje wpisu Barbary Kurdej-Szatan

Wpis Barbary Kurdej-Szatan dotyczący zachowania strażników granicznych na granicy polsko białoruskiej, wywołał spore zamieszanie. Aktorka musiała zmierzyć się z ogromną krytyką w sieci i mediach, a jej dotychczasowa kariera stanęła pod ogromnym znakiem zapytania. Nie pomogły nawet przeprosiny, jakie wystosowała aktorka.

Wielu osobom nie spodobało się to, że Kurdej-Szatan nazwała funkcjonariuszy Straży Granicznej "maszynami bez serca, bez mózgu", a także "mordercami". Aktorka musiała zmierzyć się z przykrymi konsekwencjami. Sam Jacek Kurski w mediach społecznościowch oświadczył, że TVP nie będzie kontynuowało współpracy z Kurdej-Szatan.

Wpis Barbary Kurdej-Szatan w "Wiadomościach"/YouTube @Polska z prawej strony
Wpis Barbary Kurdej-Szatan w "Wiadomościach"/YouTube @Polska z prawej strony
Wpis Barbary Kurdej-Szatan w Wiadomościach/YouTube @Polska z prawej strony

Barbara Kurdej-Szatan wydała oświadczenie

Wpisem aktorki zajęła się również prokuratura. W czwartek 12 maja bieżącego roku, Barbara Kurdej-Szatan usłyszała prokuratorski zarzut zniesławienia strażników granicznych. Czyn ten zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do roku.

W oświadczeniu zamieszczonym w mediach społecznościowych potwierdziła fakt postawienia jej zarzutów. Zdradziła, że nie przyznała się do winy, ale złożyła wyjaśnienia. Upoważniła także media do podawania jej pełnego imienia i nazwiska, a także prezentowania jej wizerunku. Wyraziła również nadzieję, że sprawa zostanie umożona.

Oświadczenie Barbary Kurdej-Szatan/Instagram @Barbara Kurdej-Szatan
Oświadczenie Barbary Kurdej-Szatan/Instagram @Barbara Kurdej-Szatan
Oświadczenie Barbary Kurdej-Szatan/Instagram @Barbara Kurdej-Szatan

Jak myślicie, sprawa trafi do sądu?

To też może cię zainteresować: Najnowszy projekt rządu wywołuje mieszane reakcje Polaków. Chodzi o emerytury obywateli. Partia rządząca ma zamiar prześwietlić konta milionów osób

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Coraz mniej pieniędzy w portfelach Polaków. Eksperci alarmują o tym, że dziś wzrost cen jest szybszy od inflacji. Latem przeżyjemy największe podwyżki

O tym się mówi: Na jaw wyszły prawdziwe zarobki Rafała Trzaskowskiego i jego bezpośrednich podwładnych. Stołeczny ratusz opublikował oświadczenia majątkowe