Jak przypomina portal "Pomponik", Tomasz Karolak od lat cieszy się wśród widzów ogromną popularnością. Występuje w filmach i serialach. Wydawać by się mogło, że nie może narzekać na brak funduszy. A jednak zadłużył się u jednego z polityków opozycji. Zapadł nawet w tej sprawie wyrok. O co dokładnie chodzi?

Zadłużenie Tomasza Karolaka

Tomasz Karolak przed paroma laty zdecydował się poprosić swojego ówczesnego przyjaciela o pomoc. Aktor chciał, aby Robert Dowhan został poręczycielem leasingu na zakup widowni do teatru Karolaka. Polityk się zgodził. Niestety nie wyszedł na tym najlepiej, bo aktor nie spłacał zaciągniętego zobowiązania.

Sprawa skończyła się tym, że na konto Dowhana wszedł komornik i zajął kwotę 260 tys. zł. Polityk nie zamierzał tak zostawić sprawy i zdecydował się wejść na drogę sądową z byłym już przyjacielem.

Tomasz Karolak i Robert Dowhan/YouTube @Health&Fitness
Tomasz Karolak i Robert Dowhan/YouTube @Health&Fitness
Tomasz Karolak i Robert Dowhan/YouTube @Health&Fitness

Ostateczny wyrok zapadł 27 kwietnia bieżącego roku w łódzkim sądzie okręgowym. Zgodnie z orzeczeniem, Tomasz Karolak i fundacja "Odkrywcy Wyobraźni", mają zwrócić senatorowi Dowhanowi kwotę 85 tys. zł. Karolaka obciążono również kosztami procesowymi.

Karolak nie pojawił się w sądzie

W trakcie trwania procesu, Tomasz Karolak ani raz nie pojawił się na sali rozpraw. Zabrakło go także na ogłoszeniu wyroku. Pełnomocnik Dowhana przyznał, że taki wyrok jest dla niego i jego klienta zadowalający.

Ma nadzieję, że pieniądze trafią na jego konto, bo to jego środki pokryły koszt widowni w teatrze. Wyrok nie jest prawomocny, co oznacza, że Tomasz Karolak może się od niego odwołać.

Robert Dowhan/YouTube @As Wywiadu
Robert Dowhan/YouTube @As Wywiadu
Robert Dowhan/YouTube @As Wywiadu

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Ukrainka, która oblała farbą rosyjskiego ambasadora dostaje pogróżki. Działaczka wyjaśnia co się naprawdę stało w poniedziałek podczas uroczystości

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Aleksander Kwaśniewski komentuje poczynania Władimira Putina. Czy jego zdaniem rosyjski dyktator zdecyduje się użyć broni jądrowej

O tym się mówi: Na drzewach często znajduje się tajemniczy symbol. Co oznacza litera "E" i czy należy uciekać