Jak przypomina portal "Super Express", w kwietniu do seniorów trafiają dodatkowe trzynaste świadczenia. To nie koniec dobrych wiadomości. Jesienią domowe budżety rencistów i emerytów zasili czternastka. Niestety nie wszyscy mogą liczyć na dodatkowe pieniądze. Poznajcie szczegóły!

Czternasta emerytura nie dla wszystkich

W ostatnich miesiącach mierzymy się z szalejącą inflacją. Ceny rosną w zatrważającym tempie. Szczególnie mocno dotyka to seniorów, którzy już wcześniej mieli problem ze związaniem końca z końcem. W kwietniu renciści i emeryci otrzymują trzynastkę, niestety i ona nie jest w stanie podreperować domowych budżetów, nadszarpniętych przez drożyznę.

Pieniądze/Youtube @Aktualności 360
Pieniądze/Youtube @Aktualności 360
Pieniądze/Youtube @Aktualności 360

Wiceszef resortu pracy, rodziny i polityki społecznej wskazuje, że jeśli tylko możliwości budżetowe pozwolą, czterastka może stać się cyklicznym świadczeniem, które będzie trafiało do seniorów jesienią każdego roku. Czy tak się faktycznie stanie? Czas pokaże. Niestety w tym roku nie wszyscy będą mogli się cieszyć z czternastki.

Czternasta emerytura nie trafi do wszystkich

Większość seniorów dostanie jesienią czternastą emeryturę w pełnej kwocie. Ma to być 1217,98 zł. W przypadku czternastego świadczenia obowiązuje próg dochodowy. Ci seiorzy, którzy pobierają emeryturę w kwocie przekraczającej 2900 zł (możliwe również podniesienie go do 3000 zł) będą mieli pomniejszoną trzynastkę.

Jak podaje "Super Express", czternastki na swoich kontach nie zobaczą osoby, których świadczenia przekraczają 4217 zł. Dobrą wiadomością jest to, że nie ma konieczności składania wniosków - dodatkowe świadczenie będzie wypłacane automatycznie.

Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Co sądzicie o takim rozwiązniu?

To też może cię zainteresować: Niepokojąca przepowiednia polskiej siostry zakonnej. Jaką wizję miała Leonia Nastał

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Strona rosyjska informuje, że niedaleko Charkowa życie straciło 30 polskich najemników. Polski Resort zabrał głos w tej sprawie

O tym się mówi: W Wielką Sobotę sklepy będą otwarte krócej. Do której będziemy mogli robić zakupy