Jak przypomina portal "Super Express", ciała Lecha i Marii Kaczyńskich spoczęły na Wawelu. Na warszawskich Powązkach znajduje się symboliczny grób tragicznie zmarłej pary prezydenckiej. Jak wygląda tuż przed 12. rocznicą ich śmierci?

Tragiczny lot

Już w najbliższą niedzielę 10 kwietnia będziemy obchodzili 12. rocznicę katastrofy lotniczej, w której zginęli Lech i Maria Kaczyńscy, a także 94 inne osoby. Zginęli w drodze na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Niestety delegacji z głową państwa na czele, nigdy nie udało się dotrzeć na miejsce. Ich życie skończyło się o godzinie 8:41.

Ciała Lecha i Marii Kaczyńskich spoczeło na Wawelu, w krypcie pod wieżą Srebrnych Dzwonów. Nieopodal znajduje się sarkofag Marszałka Józefa Piłsudskiego. Pogrzeb tragicznie zmarłej pary prezydenckiej odbył się 18 kwietnia 2010 roku. Niewiele osób wie, że para prezydencka ma jeszcze symboliczny grób, który znjduje się na warszawkich Powązkach.

Symboliczna mogiła pary prezydenckiej na Powązkach powstała z inicjatywy Jarosława Kaczyńskiego. W rozmowie z "Super Expressem" prezes PiS wyznał, że brakuje mu w stolicy miejsca, gdzie mógłby w spokoju i ciszy pomodlić się za swojego brata i bratową. Symboliczny grób powstał pod koniec 2010 roku, kila miesięcy po dramatycznych wydarzeniach z lotniska Siewiernyj.

Na okazałej czarnej płycie znajdują się nie tylko nazwiska Lecha i Marii Kaczyńskich, ale także nazwiska: Jana Fyutha, Stanisława Miedzy-Tomaszewskiego, Stefani Jasiewicz, Aleksandra Jasiewicza, Ireny Jasiewicz-Tomaszewskiej i Jadwigi Kaczyńskiej.

Wiedzieliście o symbolicznym grobie Lecha i Marii Kaczyńskich?

To też może cię zainteresować: Tych słów Lechowi Kaczyńskiemu nie było dane wypowiedzieć w Katyniu. Światło dzienne ujrzało ostatnie przemówienie prezydenta

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Przepowiednia Krzysztofa Jackowskiego budzi poważne obawy. Jasnowidz z Człuchowa sam nie kryje lęku

O tym się mówi: IMGW ostrzega przed niebezpieczną pogodą. Przyjdzie nam mierzyć nie tylko z wichurami. Gdzie będzie najgorzej