Jak podaje portal "Money", Jarosław Kaczyński nie ukrywa, że chciałby aby Polska zaliczała się do grona państw posiadających broń atomową. Jednocześnie przyznał, że ta koncepcja jest bardzo mało realna. Jakie jeszcze pomysły i refleksje w kontekście wojny na Ukrainie ma prezes Prawa i Sprawiedliwości?

Jarosław Kaczyński o wojnie na Ukrainie

Jarosław Kaczyński niezbyt chętnie udziela wywiadów, choć od czasu do czasu zgadza się na rozmowę. Ostatnio podzielił się swoimi refleksjami z dziennikarzami "Gazety Polskiej". Głównym tematem była wojna na Ukrainie. Zdaniem prezesa PiS, gwarantem bezpieczeństwa państwa jest liczna i dobrze uzbrojna armia.

Prezes Kaczyński dodał, że jako obywatel chciałby, aby nasz kraj należał do grona państw atomowych. Po chwili dodał jednak, że "jako odpowiedzialny polityk musi ocenić ten pomysł jako nierealny".

Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka

Dalsze kroki Moskwy

Zdaniem prezesa Kaczyńskiego, jeśli wojsko ukraińskie w dalszym ciągu będzie tak skuteczne, jak ma to miejsce teraz, to w jego opinii Władimir Putin zmuszony będzie do zawarcia pokoju. Podkreślił, że zawarty przez obie strony kompromis byłby daleki od zamierzeń, jakie miała Rosja przystępując do konfliktu.

Kaczyński zaznaczył, że choć wojska rosyjskie ponoszą straty, nie tylko w sprzęcie, ale i w ludziach (także w kadrze dowódczej), to obecnie trudo wskazać jenoznaczne rozstrzygnięcie konfliktu. Tym bardziej, że Rosja zaczęła ściągać na Ukrainę wojska, które stacjonowały do tej pory w różnych częściach świata.

Jarosław Kaczyński/Youtube @RMF24
Jarosław Kaczyński/Youtube @RMF24
Jarosław Kaczyński/Youtube @RMF24

Wicepremier Kaczyński dodał, że to wszystko może doprowadzić do zmian na Kremlu, zaznaczając, że nie jest to równoznaczne z tym, że byłyby to zmiany na lepsze. "Szybkiego końca tego ludobójstwa nie będzie. Tym bardziej że ono nie spotyka się z adekwatną odpowiedzią świata" - stwierdził Jarosław Kaczyński.

Zgadzacie się z prezesem PiS?

To też może cię zainteresować: Rosja zecydowała się wycofać część wojsk z Czarnobyla. Podobne informacje płyną z Kijowa, Czernihowa i Sum. Czy są powody do optymizmu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Marianna Dufek zdradziła przyczynę odejścia byłego męża. Co tak naprawdę się stało Kamilowi Durczokowi

O tym się mówi: Światło dzienne ujrzały informacje na temat rosyjskich samolotów, które naruszyły przestrzeń powietrzną Szwecji. Wyposażone były pociski atomowe