Jak przypomina portal "Pomponik", w ostatnią niedzielę (27 lutego) obchodziliśmy drugą rocznicę śmierci Pawła Królikowskiego. Bliscy aktora i fani jego talentu wciąż nie mogą pogodzić się z tym, że nie ma go już wśród nas. Dziś na miejscu ostatniego spoczynku Królikowskiego stoi wyjątkowy pomnik nagrobny, na którym wyryto poruszające słowa.

Druga rocznica śmierci Pawła Królikowskiego

W ostatnim czasie o rodzinie Królikowskich znów zrobiło się bardzo głośno, niestety w niezbyt przyjemnym kontekście. Wszystko za sprawą domniemanego rozstania Joanny Opozdy i Antka Królikowskiego, którego powodem miała być zdrada młodego aktora. Nie odebrał on nawet swojego synka ze szpitala.

W niedzielę rodzina musiała się zmierzyć ze smutną rocznicą odejścia Pawła Królikowskiego. Przypomnijmy, pierwsze problemy ze zdrowiem uwielbianego aktora, zaczęły się w 2016 roku. To wtedy Królikowski z powodu silnego bólu głowy trafił do szpitala. Tam padła najgorsza z możliwych diagnoz - tętniak mózgu. Po operacji aktor wrócił do aktywności zawodowej.

Rodzina Królikowskich/YouTube @Gossip TV
Rodzina Królikowskich/YouTube @Gossip TV
Rodzina Królikowskich/YouTube @Gossip TV

Niestety pod koniec 2019 roku choroba znów dała o sobie znać. Aktor trafił ponownie do szpitala, gdzie niezbędne było przeprowadzenie kolejnego zabiegu. Tym razem jednak nie było szczęśliwego zakończenia, Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku.

Jak dziś wygląda grób Pawła Królikowskiego?

Ciało Pawła Królikowskiego spoczęło na warszawskich Powązkach, a jego ostatnie pożegnanie miało charakter państwowy. Na pogrzebie aktora nie zabrakło jego najbliższych i wiernych fanów, a także władz państwowych - pojawili się między innymi prezydent Andrzej Duda i szef rządu Mateusz Morawiecki.

Postawienie pomnika przez bliskich Pawła Królikowskiego zajęło trochę czasu, ale wreszcie można zobaczyć imponjący pomnik. Wykonany jest z jasnego marmuru, który sprawia wrażenie porcelanowego. Projekt pomnika nagrobnego jest dziełem rzeźbiarki Aleksandry Śmietany.

Na jasnym kamieniu odcina się nieregularny krzyż z fluorytu, który przypomina pęknięcie w kamieniu. Ma on być symbolem tego, jaką pustkę w sercu bliskich pozostawiło odejście Królikowskiego. Na nagrobku umieszczono także słowa: "Słońcem jest dla mnie Twój uśmiech…".

Antek Królikowski wyjaśnił, że jest to jeden z ulubionych cytatów jego rodziny z piosenki, jaką napisał jego tata dla "Truskawkowego studia".

Jak oceniacie nagrobek Pawła Królikowskiego?

To też może cię zainteresować: Smutne chwile w życiu Zofii Merle. Aktorka pożegnała ukochanego męża, a teraz jest całkiem samotna

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Arcybiskup Wojciech Polak apeluje do Polaków. O co prosi hierarcha. Wzruszający gest

O tym się mówi: Szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej ostrzega. Realne ryzyko awarii jądrowych na Ukrainie