Jak podaje portal "Pomponik", Katarzyna Bosacka od początku 2022 roku pokazała Polakom, ile teraz kosztuje słynny koszyk prezydenta Andrzeja Dudy oraz przeanalizowała ceny masła. Jej rozważania pokazują, że Polacy muszą oszczędzać, kiedy chociażby Brytyjczycy mogą się w maśle kąpać, bowiem jest ono tak tanie w porównaniu do ich pensji.

Przeciętny Polak może kupić trzy razy mniej masła niż przeciętny Brytyjczyk. Na Instagramie opublikowała post, w którym ostrzega rodaków przed wysokimi cenami za produkty spożywcze. Do porównania użyła produktu konkrtnej firmy, który dostępny jest zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii.

Za 250 g kostkę masła marki President trzeba zapłacić dwa funty, czyli osiem funtów za kilogram. Po przeliczeniu obecnego kursu wychodzi 42,96 zł za kilogram, czyli 8,59 zł za 200 g. Kostka masła (ale 200 g) tej samej firmy w Polsce kosztuje w jednym z warszawskich supermarketów 10,75 zł, czyli 53,75 zł za kilogram. To o ponad dziesięć złotych więcej za kilogram niż w Anglii!

Katarzyna Bosacka. Źródło: youtube.com
Katarzyna Bosacka. Źródło: youtube.com
Katarzyna Bosacka. Źródło: youtube.com

Katarzyna Bosacka nawiązała również do różnic w pensji, które otrzymują Polacy, a które mają Brytjczycy.

Średnia miesięczna pensja w Anglii wynosi ok. 1700 funtów netto (...) W przeliczeniu na złotówki wychodzi ok. 9129 zł na rękę. Za tę kwotę kupimy tam 1063 kostki masła President (200 g) w tamtejszej cenie. Średnia pensja w Polsce w 2021 r. (według danych GUS) wynosiła 5662,53 zł brutto, co przy umowie o pracę daje kwotę ok. 4083 zł netto. Za taką pensję kupimy w naszym kraju 380 kostek masła tej konkretnej marki; czyli trzy razy mniej, niż w Anglii.

Katarzyna Bosacka. Źródło: youtube.com
Katarzyna Bosacka. Źródło: youtube.com
Katarzyna Bosacka. Źródło: youtube.com

To również może Cię zaintersować: Smutne Chwile W Życiu Małgorzaty Potockiej. Aktorka Musiała Pożegnać Bliską Jej Sercu Osobę

Zobacz także: Monika Miller Przeszła Przeszczep Włosów. "Czułam, Że Eksplodują Bandaże"