Jak podaje portal "Wirtualna Polska", Polakom przychodzi się mierzyć z szalejącą drożyzną na co dzień. Wiele wskazuje na to, że najsłodszy dzień w roku będzie nas słono kosztować. Cukiernicy podkreślają, że wysokie ceny pączków nie wynikają z chęci zarobku, ale są realnym odbiciem ponoszonych kosztów. Wygląda na to, że drogo będzie nie tylko u Magdy Gessler.

Słone ceny słodkich pączków

Jeden z warszawskich cukierników w rozmowie z "WP" przyznał, że zmuszony jest do podniesienia ceny podstawowego pączka o 50 groszy. Po podwyżce będzie on kosztował 4,50 zł. Jak wskazuje Grzegorz Antolak w ciągu roku zdrożały wszystkie składniki produktu, podobnie jak energia.

"Po wzroście rachunków za energię i gaz, które także dotknęły cukiernie, utrzymanie cen z zeszłego roku nie było możliwe" - podkreślił Antolak, którego cukiernia nie jest jedyną zmuszoną do podniesienia ubiegłorocznych cen za pączki.

Pączki/YouTube @Uwaga Babcia Gotuje
Pączki/YouTube @Uwaga Babcia Gotuje
Pączki/YouTube @Uwaga Babcia Gotuje

W warszawskiej cukierni "Lukullus" cena pączka poszła w górę o 1 zł i wynosić będzie 5,90 zł za sztukę. Z podobną podwyżką mamy do czynienia również w cukierni "Stary Dom", gdzie za pączka obecnie musimy zapłacić 8 zł.

Pączki podrożały również u Magdy Gessler. "U Fukiera" za ten tłustoczwartkowy przysmak musimy w tym roku zapłacić 12,38 zł - dla przypomnienia, w tamtym roku płaciliśmy za niego 8 zł. Jeden z najdroższych pączków dostępny jest w "Słodkim Słonym", gdzie kosztuje 15 zł za sztukę (w ubiegłym roku było to 11 zł).

Co ciekawe najdroższy pączek w ubiegłym roku bynajmniej nie był serwowany w restauracji Magdy Gessler. Za pączka czekoladowego z kremem z szampana i pianką orzechową w restauracji Belvedere w Warszawie trzeba było zapłacić 30 zł. W tym roku jeszcze nie wiemy, co przygotuje na Tłusty Czwartek restauracja.

A jakie ceny pączków obowiązują w waszej miejscowości?

To też może cię zainteresować: Weronika Marczuk została matką w wieku prawie 50 lat. Teraz zdradza swój największy strach. Bardzo szczere wyznanie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Limuzyna Antoniego Macierewicza mknęła ulicami jednego z polskich miast. Prędkość przyprawia o zawrót głowy

O tym się mówi: Syberyjski Jakuck ciągle skuty lodem. Najmroźniejsze miasto świata. Jak ludzie tam żyją