Jak przypomina portal "Jastrząb Post", Barbara Kurdej-Szatan dała się poznać jako osoba, która nie jest w stanie przejść obojętnie obok ludzkiego cierpienia. W jednym z ostatnich postów zwróciła uwagę na to, co dzieje sie z dziećmi osób, które nielegalnie przekroczą granicę naszego kraju. Poznajcie szczegóły!

Mocny wpis

Ostatnie miesiące nie należały do najłatwiejszych dla Basi Kurdej-Sztan. Wszystko po jej bardzo emocjonalnym wpisie, w którym mocno krytykowała Strażników Granicznych i sytuację na granicy polsko-białoruskiej. Słowa aktorki nie przypadły do gustu wielu internautom. Kurdej-Szatan musiała się jednak zmierzyć nie tylko z krytyką, ale także znacznie poważniejszymi konsekwencjami.

Straciła pracę w "M jak miłość", o czym poinformował sam Jacek Kurski zamieszczając w mediach społecznościowych informację o zwolnieniu aktorki. Jakby tego było mało, do prokuratury wpłynęło zgłoszenie o możliwości popełnienia przez Kurdej-Szatan przestępstwa, polegającego na znieważeniu funkcjonariuszy.

Choć Basia Kurdej-Szatan wielokrotnie przeprosiła za swojee zachowanie, postanowiła na jakiś czas zniknąć. Na jakiś czas zawiesiła swoją aktywność w mediach społecznościowych. Jej nieobecność nie trwała jednak długo. Aktorka znów postanowiła zwrócić uwagę Polaków na sytuację na granicy polsko-białoruskiej, zamieszczając poruszający i wstrząsający zarazem post.

Sytuacja dzieci

Kryzys migracyjny na polsko-białoruskiej granicy nie osiąga już tak spektakularnych rozmiarów, to wciąż granicę stara się przekroczyć wielu nielegalnych migrantów, którzy znalezieni przez funkcjonariuszy trafiają do specjalnych strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

Do jednej z tego rodzaju placówek trafiła 13-letnia Tiba, dziewczynka pochodząca z Iraku. Dziewczynka zdecydowała się na strajk głodowy, którym chciała wyrazić swój sprzeciw wobec zamknięcia jej w izolacji. Jej sytuacja bardzo mocno poruszyła Basię Kurdej-Szatan. Nic dziwnego, bo warunki panujące w takich placówkach mają być gorsze niż te, panujące w więzieniach.

Basia tym razem nie podzieliła się swoimi przemyśleniami na ten temat, być może mając w pamięci konsekwencje, jakie pociągnął za sobą jej ostatni emocjonalny wpis, a być może dlatego, że historia mówi sama za siebie.

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Marta Kaczyńska opublikowała bardzo ciekawe zdjęcie. Jest zupełnie inne niż reszta na jej Instagramie. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Pogoda w lutym mocno zaskoczy Polaków. Takich temperatur nikt się nie spodziewał

O tym się mówi: Nie na taką wiadomość czekali seniorzy. Waloryzacja emerytur będzie niższa niż wcześniej zakładano