Jak podaje portal "O2", w mediach społecznościowych Basia Kurdej-Szatan zamieściła w mediach alarmujący wpis. Ostrzega w nim przed oszustami, którzy wykorzystują jej wizerunek do wyłudzenia pieniędzy. Apeluje do wszystkich, aby zachowali czujność i nie dali się zwieść.

Basia Kurdej-Szatan ostrzega przed oszustwem

Barbara Kurdej-Szatan ostrzega swoich fanów przed oszustami, którzy wykorzystują jej wizerunek do wyłudzenia pieniędzy. Dołączyła do tego zdjęcie artykułu, w którym zamieszczono zdjęcie jej i Kuby Wojewódzkiego. "Raport specjalny: ostatnia inwestycja przeraża rząd i duże banki!" - taki tytuł miał materiał.

W artykule przekonywano, że wielu Polaków zgarnia już miliony. Aktorka przyznała, że nie jest pierwszą, której wizerunek wykorzystano do internetowego oszustwa i zapwne nie ostatnią. Zaapelowała do wszystkich o zachowanie czujności i "nie wierzenie w bzdurne artykuły".

Aktorka nie zdradziła, czy zamierza zgłaszać sprawę organom ścigania.

Inne gwiazdy też padły ofiarą oszustwa

Barbara Kurdej-Szatan nie jest pierwszą gwiazdą, której wizerunek został wykorzystany przez oszustów. W fałszywych reklamach i artykułach pojawiały się zdjęcia sportowców, aktorek i aktorów, a także popularnych celebrytów.

W artykułach tych zwykle sławni ludzie mają być zachętą do inwestowania. Niestety zdarza się też, że ich wizerunek ma skłonić do kupienia wadliwych, a czasem wręcz szkodliwych produktów - w tym miejscu przypomnieć można choćby Katarzynę Dowbor, która rzekomo miała reklamować produkt zwalczający pasożyty w organizmie.

Myślicie, że uda się kiedyś skończyć z tym procederem?

To też może cię zainteresować: Jarosław Kaczyński nie będzie z tego zadowolony. W jednym z miast pojawiła się tabliczka, która nie przypadnie do gustu prezesowi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Joe Biden zaliczył potężną wpadkę na wizji. Nie miał pojęcia, że jego mikrofon jest włączony, gdy komentował jednego z reporterów

O tym się mówi: Jest pilny apel w sprawie o mszach świętych. Padły bardzo ważne słowa