Jak podaje portal "Super Express", szalejąca drożyzna doskwiera wszystkich, choć szczególnie dotkliwie odczuwają ją seniorzy. Nic dziwnego, że ci ostatni z niecierpliwością wyczekują marcowej waloryzacji świadczeń. Wiele wskazuje na to, że może być ona rekordowo wysoka i wynieść nawet 7,1 procenta. Oznacza to także wyższe dodatki.

Waloryzacja dodatków

Wiele wskazuje na to, że tegoroczna marcowa waloryzacja będzie rekordowo wysoka. Odpowiedzialne za to jest zarówno wysoka inflacja, jak i rosnące średnie wynagrodzenia rejestrowane w Głównym Urzędzie Statystycznym. W najbliższym czasie eksperci prognozują, że inflacja może osiągnąć wartość dwucyfrową.

Pieniądze/Youtube @Aktualności 360
Pieniądze/Youtube @Aktualności 360
Pieniądze/Youtube @Aktualności 360

Wiele wskazuje na to, że wskaźnik waloryzacji może osiągnąć poziom 7,1 proc. Waloryzacja oznacza nie tylko podniesienie wysokości rent i emerytur, ale także dodatków wypłacanych seniorom. Szczegółowe informacje na ich temat znajdziecie poniżej.

Na jakie wzrosty mogą liczyć osoby pobierające dodatki? Z wyliczeń "Super Expressu wynika", że dodatek za tajne nauczanie wzrośnie z obecnych 239,66 zł do 259,67 zł (wzrost o 17,01 zł). Dodatek pielęgnacyjny dla inwalidów wojennych wzrośnie o 25,52 zł (z 359,49 do 385,01 zł).

Pieniądze/Youtube @Aktualności 360
Pieniądze/Youtube @Aktualności 360
Pieniądze/Youtube @Aktualności 360

Dodatek wypłacany sierotom zupełnym wzrośnie z 31,98 zł z dotychczasowych 450,44 zł do 482,42 zł. Dodatek kombatancki wzrośnie do 256,67 zł (wzrost o 17,01 zł). Dodatek kompensacyjny 2,55 zł. Dodatek pieniężny wypłacany do renty inwalidy wojennego wzrosnąć może nawet o 65,14 zł i wzrośnie do 982,66 zł.

Co sądzicie o waloryzacji dodatków?

To też może cię zainteresować: Jarosław Kaczyński nie będzie z tego zadowolony. W jednym z miast pojawiła się tabliczka, która nie przypadnie do gustu prezesowi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Joe Biden zaliczył potężną wpadkę na wizji. Nie miał pojęcia, że jego mikrofon jest włączony, gdy komentował jednego z reporterów

O tym się mówi w Polsce: Jest pilny apel w sprawie o mszach świętych. Padły bardzo ważne słowa

O tym się mówi na świecie: Joe Biden zaliczył potężną wpadkę na wizji. Nie miał pojęcia, że jego mikrofon jest włączony, gdy komentował jednego z reporterów