Nikt nie powinien się dziwić faktem, iż meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują w nadciągającym miesiącu ujemnych temperatur, zawieruch śnieżnych, a także burz śnieżnym. Zadziwiające jest, aczkolwiek to, iż na luty 2022 przewidywane jest odnotowanie temperatur dodatnich!

Czy luty będzie mniej zimowy, niż powinien? Prognozy są różne

Styczeń 2022 w kontekście pogody wciąż nas zaskakuje. W Polsce ostatnimi czasy mogliśmy doświadczyć z chwili na chwilę z pogodnego dnia, zmianę w ścianę gęstego opadu śniegu, pojawia się porywisty wiatr, mrozy, roztopy, a potem znowu piękne słońce połyskujące na zmrożonych właśnie roztopach tworzących tak zwaną "szklankę".

Luty 2022 prawdopodobnie bogaty będzie w coraz bardziej zaskakującą i nie do przewidzenia aurę. Długoterminowe przewidywania lutowe w 2022 roku, które powstały dzięki pracy ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej sugerują, że w nadciągającym miesiącu w całym kraju zsumowane miesięczne opady atmosferyczne na większości terenu Polski winna pozostać w normie. Opady ponad normę przewidywane są na północnym wschodzie kraju.

Najważniejsze jest to, aby być przygotowanym na kilka wariantów pogodowych, od trzaskającego mrozu, przez roztopy po kostki, po zawieruch śnieżne oraz burze, które o tej porze roku są dość nietypowym zjawiskiem.

O tym się mówi: Z życia wzięte. Wszystkie oszczędności oddała dzieciom, aby mogły kupić własne mieszkanie. Po miesiącu zobaczyła, na co poszły pieniądze

Zerknij też na to: W krótkiej chwili życie 20-letniej studentki zamieniło się w dramat. Diagnoza zdruzgotała rodzinę, która teraz apeluje o pomoc