Jak przypomina portal "Radio Zet", wprowadzenie Polskiego Ładu wywołało spore zamieszanie, które na własnej skórze odczuło miliony Polaków, którzy jak przyznają nie są w stanie połapać się we wprowadzonych zmianach. Niestety nawet eksperci i specjaliści w kwestiach podatkowych skarżą się na niezrozumiałość przepisów. Nowym przepisom przygląda się bacznie także prezydent Andrzej Duda. Jakie ma co do nich zastrzeżenia?

Polski Ład i problemy

Przepisy Polskiego Ładu weszły w życie 1 stycznia 2022 roku. Wielu ekspertów nie ukrywa, że największa reforma od wielu, została wdrożona zbyt szybko i bez dogłębnego ich przemyślenia. Wielu specjalistów apelowało, aby odroczyć wdrożenie nowych regulacji do przyszłego roku.

Problematyczność nowych rozwiązań dostrzegają nie tylko eksperci podatkowi, ale także Prezydent Andrzej Duda i grono jego doradców. Szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot w rozmowie z Polską Agencją Prasową przyznał, że temat ten będzie poruszany międy Pałacem Prezydenckim a przedstawicielami rządu.

Prezydent Andrzej Duda/YouTube @Janusz Jaskółka
Prezydent Andrzej Duda/YouTube @Janusz Jaskółka
Prezydent Andrzej Duda/YouTube @Janusz Jaskółka

Zastrzeżenia prezydenta Andrzeja Dudy do Polskiego Ładu

Konsultacje w sprawie Polskiego Ładu mają odbyć się najprawdopodobniej już w środę 19 stycznia. W spotkaniu ma brać udział kierownictwo Kancelarii Prezydenta, a także przedstawiciele oddelegowani przez Radę Ministrów.

Środwisko prezydenta Andrzeja Dudy nie ukrywa, że dostrzega błędy w Polskim Ładzie i konieczność ich naprawy. Paweł Szrot zapewnił, że pomoc ma mieć zarówno "charakter merytoryczny, jak i komunikacyjny". Szrot zapewnił także, że prezydent podpisze wszelkie nowelizacje, czy korekty Polskiego Ładu.

Paweł Szrot/YouTube @WP
Paweł Szrot/YouTube @WP
Paweł Szrot/YouTube @WP

A wy, co sądzicie o Polskim Ładie? Wymaga poważnych zmian?

To też może cię zainteresować: Decyzja Marcina Gortata wywołała w sieci burzę. Poszło o Beatę Kozidrak. O co dokładnie chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Michał Wiśniewski podzielił się radosną nowiną. Na to lider Ich Troje czekał od dawna. Co się stało

O tym się mówi: Sprawę Dariusza O. przejęła już prokuratura. Jakie konsekwencje może ponieść teść Antka Królikowskiego