Jak podaje portal "Interia", Adam Niedzielski nie ukrywa, że znajdujemy się obecnie w bardzo trudnym momencie pandemii. Coraz bardziej prawdopodobne jest, że już niebawem w naszym kraju rozwinie się 5. fala epidemii koronawirusa. Scenariusz jest tym czarniejszy, że może się ona rozwinąć w momencie, kiedy zajętych jest nadal 20 tysięcy łóżek covidowych. W najbliższym czasie rząd ma podjąć decyzję o ewentualnym wprowadzeniu kolejnych restrykcji. Czego możemy się spodziewać?

Adam Niedzielski o sytuacji epidemicznej w Polsce

Minister zdrowia poinformował na antenie RMF FM, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono 6422 nowe przypadki zakażenie koronawirusem. Szef resortu zdrowia poinformował również o śmierci 9 osób, które przegrały walkę z Covid-19. Choć liczba nie wydaje się szczególnie wysoka, to niestety ministerstwo odnotowuje wzrost przypadków o 25 proc. względem danych z analogicznego okresu ubiegłego tygodnia.

Wzrosty te widoczne są w statystykach już od trzech dni, co wzbudza niepokój ministra zdrowia. Traktuje je jako "sygnał ostrzegawczy". Adam Niedzielski za katastroficzny uznaje scenariusz, w którym w 5. falę epidemii wejdziemy z 20 tysiącami zajętych łóżek covidowych.

Adam Niedzielski/YouTube @WP
Adam Niedzielski/YouTube @WP
Adam Niedzielski/YouTube @WP

Omikron i nowe restrykcje

Adam Niedzielski dodał, że w przypadku wariantu Omikron, szczepienie mniej chroni przed zakażeniem niż miało to miejsce w przypadku wyjściowego wariantu koronawirusa, to pełne zaszczepienie zapobiega ciężkiemu przebiegowi zakażenia. "Uniknięcie zakażenia Omikronem będzie bardzo trudne, jeśli wręcz niemożliwe. Dlatego nieszczepienie się jest nieodpowiedzialne" - stwierdził szef resortu zdrowia.

W związku z piątą falą zdominowaną przez wariant Omikron, ministerstwo zdrowia rozważa zaostrzenie restrykcji epidemicznych. Jednym z branych pod uwagę rozwiązań jest ograniczenie działania galerii handlowych oraz "innych tego typu miejsc". Pod znakiem zapytania stanąć może również powrót uczniów do szkół.

Galeria handlowa/YouTube @Telwizja Olsztyn
Galeria handlowa/YouTube @Telwizja Olsztyn
Galeria handlowa/YouTube @Telewizja Olsztyn

Myślicie, że już niebawem czeka nas zaostrzenie restrykcji?

To też może cię zainteresować: Nowe informacje w sprawie nagłego odejścia Żory Korolyova. Prokuratura dysponuje wynikami sekcji. Co ustalono

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ten sposób naładowania telefonu jest bardzo niebezpieczny. Może skończyć się bardzo źle

O tym się mówi: Książę Harry i Meghan Markle „planują opuścić dom w Kalifornii za 11 milionów funtów i znaleźć coś nowego”. Co się stało