Jak podaje portal "Wirtualna Polska", niedzielny wywiad Władysława Frasyniuka wzbudził wiele kontrowersji i doczekał się wielu stanowczych reakcji. Tomasz Lis opublikował w mediach społecznościowych wpis dotyczący wolności słowa. Nie sposób nie odnieść wrażenia, że jest on nawiązaniem do wypowiedziedzi Władysława Frasyniuka, który był gościem "Faktów po Faktach". Co napisał dziennikarz?

Kontrowersyjne słowa Władysława Frasyniuka

Władysław Frasyniuk był gościem "Faktów po Faktach", gdzie w rozmowie z Grzegorzem Kajdanowiczem określił polskich pograniczników "psami" i "śmieciami". Dla wielu przedstawicieli świata mediów słowa opozycjonisty były naganne i nigdy nie powinny paść na antenie. Podobnie oceniono zachowanie Kajdanowicza, który w żaden spośób nie zareagował na obelgi kierowane pod adresem mundurowych.

Kilka godzin po kontrowersyjnym wywiadzie Władysława Frasyniuka stacja TVN24 wydała oświadczenie, w którym wyraziła ubolewanie nad brakiem reakcji ze strony Grzegorza Kajdanowicza na wypowiadane przez Frasyniuka inwektywy skierowane pod adresem żołnierzy. Podkreślono także, że stacja nie godzi się na żadne przejawy agresji w przestrzeni życia publicznego.

Stanowczą reakcję na słowa Władysława Frasyniuka zapowiedział szef Ministerstwa Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak. Na twitterowym koncie ministra pojawiła się zapowiedź zgłoszenia do prokuratury sprawy znieważenia żołnierzy Wojska Polskiego przez działacza opozycji PRL.

Tomasz Lis o wolności słowa

Wielu dziennikarzy potępiło słowa Frasyniuka i bierność wobec nich Grzegorza Kajdanowicza. Innego zdania wydaje się być naczelny "Newsweeka", Tomasz Lis. Na swoim twitterowym konce broni prawa do wyrażania poglądów, niezależnie od tego, jaką mają treść i jaką formę owe poglądy przyjmują.

Stwierdził, że jeśli nie pozwolimy wygłaszać poglądów, których inni nie popierają, zarówno w treści, jak i formie, wówczas wolność słowa stanie się "fikcją". Wypowiedź Tomasza Lisa wywołała w sieci spore zamieszanie.

Podzielacie poglądy Tomasza Lisa?

To też może cię zainteresować: IMGW od rana ostrzega przed załamaniem pogody. Wiele województw musi się mieć na baczności

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wstrząsające sceny w szpitalu położniczym. Kobieta wyrzuciła przez okno cudze dziecko. Jak to się stało

O tym się mówi: Maryla Rodowicz jednak nie wniesie sprawy o alimenty od byłego męża? Zaskakujące słowa gwiazdy