Jak podaje portal "Super Express", Agata Kornhauser-Duda w ostatnią niedzielę (22 sierpnia) udział w obchodach 5. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Mniszku (woj. lubelskie). Przy tej okazji pierwsza dama zabrała głos. O czym mówiła?

Pierwsza dama o "polskim fenomenie"

W trakcie niedzielnego spotkania z mniszkowskim Kołem Gospodyń Wiejskich Agata Kornhauser-Duda mówiła o tym, że koła te stanowią "polski fenomen". Mówiła o tym zarówno w kontekście liczebności kół, jak i wszechstronnego zakresu prowadzonej przez nie działalności. Pierwsza dama nie ukrywała, że działalność KGW jest dowodem na to, jak inspirujące są kobiety i jaką mają siłę.

Zwracając się do KGW w Mniszku żona prezydenta Andrzeja Dudy podkreślała, że kobiety zrzeszone w kołach są liderkami swoich lokalnych wspólnot i nierzadko to właśnie one wytyczają kierunki zmian małych miejscowości. Zdaniem pierwszej damy, dzieje się tak dlatego, że to właśnie kobiety rozumieją i znają problemy wspólnoty, do której należą.

Pierwsza dama podkreśliła, że KGW spełniają niezwykle istotną rolę w lokalnej społeczności. Nie tylko budują nić porozumienia pomiędzy kolejnymi pokoleniami, ale także przekazują cenną tradycje i kulturę kolejnym pokoleniom. "To właśnie nasza ludowa tradycja i kultura stanowi o naszej narodowej tożsamości i to jest coś, co nas wyróżnia na tle innych narodów" - dodała Agata Kornhauser-Duda.

Agata Kornhauser-Duda / YouTube: Prezydent.pl
Agata Kornhauser-Duda / YouTube: Prezydent.pl
Agata Kornhauser-Duda/ YouTube @Prezydent.pl

Pierwsza dama dodała, że choć KGW mają długą tradycję przekraczającą 150 lat, to w ostatnich latach możemy obserwować prawdziwy ich renesans. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy, zdaniem Agaty Dudy, jest fakt finansowego wsparcia tego rodzaju działalności.

Zgadzacie się z pierwszą damą?

To też może cię zainteresować: Mateusz Morawiecki szczyci się pomocą. Premier został pochwalony przez bardzo ważną osobistość. Co na to internauci

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:Miłosz Kłeczek to jeden z najdroższych dziennikarzy TVP. Ile zarabia ulubieniec Kurskiego? Ta kwota powala na kolana

O tym się mówi: Edward Miszczak promienieje. Dyrektor stacji TVN jest już po ślubie z Anną Cieślak. Jak zakochani bawili się na weselu