Jak podaje portal "Super Express", Bronisław Komorowski postanowił zabrać głos w najważniejszych kwestiach, jakie w ostatnim czasie poruszyły opinię publiczną. Były prezydent w rozmowie z Radomirem Witem zdradził, co myśli o podwyżkach dla polityków. Jego opinia może być dla wielu osób sporym zaskoczeniem. O czym jeszcze mówił Bronisław Komorowski?

Bronisław Komorowski o "Lex TVN" i Jarosławie Gowinie

Zdaniem Bronisława Komorowskiego próby przynajmniej częściowego przejęcia TVN przez władzę jest oznaką tego, że rządzący mają świadomość własnego osłabienia i chcą poprzez monopol informacyjny wzmocnić własną pozycję na scenie politycznej i poprawić notowania wśród wyborców.

Zdaniem byłego prezydenta rządzący próbując przeforsować ustawę określaną jako "Lex TVN" chcąc zapewnić sobie wygraną w kolejnych wyborach parlamentarnych. Dodał, że odbyw się to niestety z potężnym naruszeniem zasad obowiązujących w demokracji, a także relacji sojuszniczych z USA.

Bronisław Komorowski / YouTube:  Radio TOK FM
Bronisław Komorowski / YouTube: Radio TOK FM
Bronisław Komorowski/YouTube @Radio TOK FM

W rozmowie w TVN24 Bronisław Komorowski odniósł się również do sytuacji w jakiej znalazł się Jarosław Gowin wspólnie ze swoim ugrupowaniem. Zdaniem byłego prezydenta Gowin ma świadomość, że jeśli zostanie w obozie Zjednoczonej Prawicy skaże się na "polityczną śmierć". Nie miał też wątpliwości, że europoseł Adam Bielan w dalszym ciągu stara się przeciągnąć kolejnych posłów Porozumienia na stronę Prawa i Sprawiedliwości.

Bronisław Komorowski o podwyżkach dla polskich polityków

30 lipca w Dzienniki Ustaw pojawiło się rozporządzenie prezydenta Andrzeja Dudy, na mocy którego wprowadzone zostały podwyżki między innymi dla marszałków Sejmu i Senatu, wiceministrów oraz parlamentarzystów.

Bronisław i Anna Komorowscy/YouTube @Onet News
Bronisław i Anna Komorowscy/YouTube @Onet News
Bronisław i Anna Komorowscy/YouTube @Onet News

Bronisław Komorowski pytany o tę kwestię przyznał, że "nigdy nie ma odpowiedniej pory na podwyżki dla polityków". Były prezydent dodał, że politycy w Polsce w porównaniu z państwami Zachodu, czy naszych najbliższych sąsiadów są "słabo uposażeni".

Zgadzacie się z Bronisławem Komorowskim?

To też może cię zainteresować: Donald Tusk pojawił się w „Wiadomościach” TVP. Telewizja Polska po raz kolejny nie oszczędza byłego premiera. Szef PO na celowniku władz stacji

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Bardzo ważna wiadomość dla osób zaszczepionych na koronawirusa. Będą mogli starać się o odszkodowanie. O co dokładnie chodzi

O tym się mówi: Nietypowa wiadomość od klientki wywołała spore poruszenie u kelnerki. Post w mediach społecznościowych zebrał już kilkaset tysięcy polubień