Wielu emerytów i rencistów korzysta z dodatkowych świadczeń. Jak podaje portal „Gazeta Pomorska”, od kilku miesięcy obowiązują nowe kwoty.

Pomocne dodatki

1 marca bieżącego roku mieliśmy waloryzację świadczeń. Kwota najniższego świadczenia wzrosła do 1 250,88 złotych.

Wraz z nim poprawiły się także dodatki do emerytur i rent przyznawane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Ile można zyskać?

Dodatek kombatancki należy się kombatantom i ofiarom represji wojennych. Potwierdza je Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Takie osoby muszą osiągnąć wiek 55 lat u kobiet i 60 u mężczyzn i nie mogą osiągać dochodów z tytułu pracy. Każdego miesiąca można dostać 239,66 zł.

Pieniądze/YouTube @Słodka Ada
Pieniądze/YouTube @Słodka Ada

Dodatek za tajne nauczanie jest przyznawany osobom, które w czasie okupacji nauczyły w języku polskim. Wynosi on 239,66 zł na miesiąc.

Z kolei świadczenie dla osób deportowanych waha się od 12,02 zł do 227,71 zł i jest przyznawane za decyzją Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Jest jeszcze dodatek dla sierot zupełnych wlicza się do renty rodzinnej. Jego kwota to aż 450,44 zł miesięcznie oraz dodatek do renty inwalidy wojennego, który wynosi 917,58 zł.

Kombatanci, ofiary represji i żołnierze przymusowo zatrudniani w kamieniołomach, kopalniach mogą się też ubiegać o ryczałt energetyczny w kwocie 179,81 zł.

Możecie skorzystać z któregoś z tych dodatków?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Profesor Simon zdobył się na budzące grozę wyznanie. Wiadomości, które otrzymał od antyszczepionkowców są przerażające. Co się stało

Jak informował portal „Życie.news”: Ratownicy medyczni w Polsce są masowo zwalniani? Sytuacja pracowników karetek jest bardzo poruszająca. Przedstawiciele pogotowia mówią dość wyzyskowi

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Reakcja Antka Królikowskiego podczas składania przysięgi małżeńskiej wzbudziła zastanowienie fanów. Wiele wskazuje, że Joanna Opozda jest w ciąży

Sprawdź także ten artykuł: Zwyciężczyni "The Voice Kids" zmieniła się nie do poznania. Sara Egwu-James przeszła zaskakująca metamorfozę. Co się zmieniło w jej wyglądzie